PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Licytacja prac Stefana Kuryłowicza na Gali Prime Property Prize 2017. To już w najbliższy poniedziałek!

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 wrz 2017 11:15

Licytacja prac Stefana Kuryłowicza na Gali Prime Property Prize 2017. To już w najbliższy poniedziałek! Fot. Piotr Waniorek
REKLAMA

Plakat z wystawy w Muzeum Architektury we Wrocławiu, 2007 r., edycja limitowana, oprawiony. Cena wywoławcza - 1500 zł;

Prof. Ewa Kuryłowicz: „W 2007 r. Muzeum Architektury we Wrocławiu zaproponowało nam wystawę naszej twórczości pracowni APA Kuryłowicz & Associates, którą przygotowywaliśmy przy udziale młodego grafika Grzegorza Wacławka i jego zespołu. Mottem był przepiękny wiersz ks. Jana Twardowskiego „Wielka sztuka za wielka”, który w naszej opinii dobrze opisywał nasze podejście do projektowania – pragmatyczne, pozbawione emfazy, proste, z dążeniem do wolności artystycznej wypowiedzi w rygorach budowanej architektury, śmiałe.

Emanacją i syntezą tego podejścia była oprawa graficzna wystawy – z dużą ilością mocnej czerwieni. Taki też był plakat autorstwa Grzegorza, z portretem Stefana z tamtych czasów. Mamy ich jeszcze tylko kilka sztuk”.

Profesor Stefan Kuryłowicz był wybitnym twórcą architektury. Wśród obiektów zaprojektowanych przez Stefana Kuryłowicza są m.in.: warszawskie biurowce Prosta Tower, Focus Warszawa, Nautilius, Zielna Point, Królewska, Gdański Bussiness Court, kompleks biurowo-handlowy Plac Unii, a także Park Plaza w Szczecinie i budynek biurowy VBC we Wrocławiu. W jego portfolio znalazły znajdują się również takie projekty centrów handlowych, jak: Lublin Plaza, Centrum Handlowe Targówek, Wolf Bracka i Galeria Warmińska. Wśród jego prac są także obiekty hotelowe: warszawski Courtyard by Marriott i Hilton w Gdańsku.

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ma na celu wspieranie oraz promocję odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Inicjuje również działania popularyzujące zawód architekta oraz upowszechniające zasady ładu architektonicznego i urbanistycznego w przestrzeni publicznej. Ponadto Fundacja wspiera przedsięwzięcia wspomagające rozwój społeczności lokalnych i innych instytucji działających na rzecz dobra publicznego, w tym, na rzecz ochrony i konserwacji zabytków. Fundacja przyznaje nagrodę im. Stefana Kuryłowicza w dwóch kategoriach – Teoria i Praktyka.

Gala Prime Property Prize 2017 odbędzie się w dniu 25 września o 19.00 w Domu Mody VitKac w Warszawie. Wydarzenie będzie podsumowaniem pierwszego dnia Property Forum 2017 – największej konferencji o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Plebiscyt ma za zadanie wyłonić firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania wpłynęły na rozwój całej branży. Nagrody zostaną przyznane w 12 kategoriach, w tym Architektura i Przestrzeń Komercyjna.

Więcej informacji: www.propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA