PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa era w handlu? Inditex robi zwrot

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 mar 2016 10:00

Nowa era w handlu? Inditex robi zwrot Fot. Inditex

Mniej nowych sklepów, większy nacisk na e-commerce. Inditex ogłasza nową strategię, która może być wyznacznikiem dla innych sieci handlowych. Tym bardziej, że decyzję z aprobatą przyjmują inwestorzy.

REKLAMA

W 2016 roku Inditex zakładał zwiększenie powierzchni sprzedażowej o około 10 proc. Firma weryfikuje jednak strategię. Ekspansja będzie ograniczona - osiągnie od 6 do 8 proc. w najbliższych latach.

Potencjalne niższe przychody wynikające ze słabszego rozwoju organicznego Inditex chce zneutralizować rozwojem segmentu e-commerce. W najbliższych miesiącach firma uruchomi sprzedaż w kolejnych krajach. Do końca tego roku produkty wszystkich jej marek będą dostępne w całej Unii Europejskiej.

Inwestorzy są zadowoleni z decyzji władz Inditeksu. Jak tłumaczy w rozmowie z agencją Bloomberg jeden z analityków Sanford C. Bernstein, sieć będzie w stanie utrzymać tempo wzrostu sprzedaży pomimo dużo niższych kosztów ekspansji.

Przypomnijmy, sieć licząca obecnie 7 tys. sklepów w największym stopniu rozwinęła się przez kilka ostatnich lat. Za ekspansją sieci sprzedaży szły rekordowe wyniki po stronie przychodów i zysków. Władze Inditeksu dostrzegają jednak rosnące ograniczenia oraz perspektywy, jakie znajdują się po stronie handlu w internecie.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA