PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa inwestycja Retail Provider powstanie w Kielcach?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 mar 2013 17:15

Nowa inwestycja Retail Provider powstanie w Kielcach?

Należąca do grupy kapitałowej Retail Provider spółka Polska Komunikacja Samochodowa 2 wygrała przetarg na sprzedaż PKS w Kielcach. Przeprowadzona transakcja prawdopodobnie umożliwi spółce budowę trzeciego, po Olszynie i Siedlcach, Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

REKLAMA

Przetarg, który odbył się 27 marca br. opiewa na kwotę 9,8 mln złotych. Spółka należąca do grupy Retail Provider zobowiązała się do utrzymania funkcji transportowej przedsiębiorstwa. Jednocześnie może ona przejąć nieruchomości, jakie są w posiadaniu PKS-u. Najważniejszą z nich jest dworzec PKS w Kielcach - o przejęcie którego starania podejmowała słowacka firma HB Reavis.

O poprzednich próbach sprzedaży PKS w Kielcach pisaliśy na łamach portalu w styczniu. Wtedy to cena wywoławcza wynosiła 12 mln złotych. Resort Skarbu Państwa podjął decyzję o kolejnych próbach sprzedaży przedsiębiorstwa. 

Wystawiony na sprzedaż majątek kieleckiego PKS składał się z dworca i nieruchomości o powierzchni 32 tys. mkw. oraz z części przewozowej: 38 autobusów, 40 obsługiwanych linii (głównie międzywojewódzkich pośpiesznych) oraz blisko 90 osób załogi. Kieleckie PKS SA jest w stanie likwidacji od listopada 2010 roku.

W 2011 roku słowacki inwestor, firma HB Reavis realizująca m.in. projekty biurowe i pracująca obecnie nad nowym Dworcem Zachodnim w stolicy chciał kupić dworzec i tereny, na których znajduje się budynek za 19,5 mln zł. Umowa została zerwana we wrześniu ub. roku, gdy pojawiły się problemy z uregulowaniem spraw własnościowych działek.

W tym momencie Retail Provider prowadzi dwie inwestycje Zintegrowanych Centrów Komunikacyjnych. Chodzi o projekt w Olsztynie i Siedlach. Pierwszy z nich zostanie otwarty w 2014 roku. Inwestycja w Siedlcach ruszyć ma w najbliższym czasie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA