PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe Atrium Copernicus już działa

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 mar 2015 13:30

Nowe Atrium Copernicus już działa

12 marca otwarta została nowa część centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu. Po rozbudowie powierzchnia najmu obiektu wzrosła do ponad 47 tys. mkw., czyniąc go tym samym największym działającym centrum handlowym w województwie kujawsko-pomorskim.

REKLAMA

Centrum handlowe Atrium Copernicus powstało w 2005 roku. Po rozbudowie na klientów obiektu czekają 144 sklepy, z czego 57 to zupełnie nowe placówki. Wśród marek, które po raz pierwszy pojawiły się w Toruniu znajdują się m.in.: hipermarket Auchan (rebranding przeprowadzony w listopadzie 2014 r.), Decathlon (otwarty w listopadzie 2014 r.), Pako Lorente, Takko, Olsen, iDream (Apple), Wittchen, Atab, Paris Optique, Pretty Girl, Diverse Woman czy Jupi Park.

Niektórzy najemcy, wdrażając nowe, większe koncepty swoich marek, zdecydowali się na relokację swoich salonów - są to takie firmy jak: Reserved, House, Cropp, Home & You, Apart czy Carry.

Łącznie, na ponad 17 tys. mkw. nowej przestrzeni pojawiły się salony m.in. 4F, Apart, iDream, Aquael Zoo, Badura, Big Star, Cubus, Cukiernia Sowa, Diverse Woman, Ecco, Grycan, Hebe, Hexeline, Itaka, Jupi Park, Lancerto, Olsen, Pako Lorente, Paris Optique, Pizza Dominium, Rossmann, Sephora, Swiss, Takko, TUI, Wojas, Wólczanka i YES oraz salony nowych marek z grupy LPP - Sinsay, Mohito i Atab.  

W zasięgu oddziaływania Atrium Copernicus znajduje się ponad 350 tys. mieszkańców Torunia i okolicznych miejscowości. Koncepcję architektoniczną nowej części centrum wykonała pracownia IMB Asymetria, projekt wnętrz przygotowali architekci z biura BLUE Architektura. Projekt budowlany stworzyła pracownia architektoniczna Piotr Klecan Atelier.

Istniejąca cześć obiektu została połączona z nową łącznikiem w formie placu, który stał się jednocześnie nowym, centralnym wejściem do całego kompleksu. Jest to swoista dominanta w postaci rotundy, która w przyszłości będzie jednocześnie np. miejscem organizacji wydarzeń specjalnych w centrum. Elewacja nowej części Atrium Copernicus stanowi połączenie ceramiki, wysokiej jakości płyt metalowych oraz szkła.

Właścicielem i inwestorem Atrium Copernicus jest Atrium Poland Real Estate Management. Na dzień 31 grudnia 2014 r. w posiadaniu Grupy znajdowały się 153 centra i nieruchomości handlowe w siedmiu krajach o wartości rynkowej 2,6 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej 1,4 mln mkw. W styczniu 2015 r. firma Atrium zakończyła transakcję sprzedaży 72 mniejszych obiektów handlowych w Republice Czeskiej za kwotę około 68.5 mln euro w ramach na bieżąco realizowanej strategii repozycjonowania swojego portfolio w kierunku większych centrów handlowych o dobrze ugruntowanej pozycji rynkowej, dominujących w swoim obszarze oddziaływania. W portfolio firmy w Polsce znajdują się 24 funkcjonujące centra, przy czym 8 z nich należy do 10 największych obiektów Grupy Atrium.

 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA