PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe centra handlowe w Krakowie tylko na obrzeżach?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 lut 2016 10:12

Nowe centra handlowe w Krakowie tylko na obrzeżach? Grzegorz Stawowy, przewodniczący, Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Rada Miasta Krakowa

Według ostatniego studium zagospodarowania przestrzennego nowe galerie handlowe w Krakowie powinny powstawać przy ulicach wyjazdowych z miasta - tłumaczył podczas Property Forum Grzegorz Stawowy, przewodniczący, Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Rada Miasta Krakowa.

REKLAMA

Jak tłumaczył Grzegorz Stawowy, studium dokładnie wyznacza miejsca do rozwoju projektów handlowych. - Kraków jest bardzo specyficznym miastem. Nasze śródmieście jest bardzo mało funkcjonalne z powodu słabej infrastruktury a także dysponujemy świetnie skomunikowanymi wyjazdami z miasta - tłumaczył na Property Forum.

Z tego względu nowe obiekty powinny powstawać na wyjazdach z miasta. - Założenie jest takie, że nowe obiekty nie będą położone w centrum. Mamy problem już z tymi obecnymi, przykładowo, duża promocja w jednej z galerii powoduje korki w śródmieściu nawet o godzinie 22 - dodał Stawowy.

Jednocześnie miasto jest ograniczone przez brak miejsca pod nowe drogi w centrum. 

Jak zaznaczył Grzegorz Stawowy, w Krakowie przewidziane są różne miejsca pod zabudowę handlową. Chodzi m.in. o dwie działki na Czyżynach, dalszą rozbudowę Serenady i Krokusa, a także miejsce pod nowy projekt w Branicach czy wzdłuż południowej obwodnicy Krakowa.

- Tych miejsc nie jest dużo. Rozważaliśmy lokalizację dużego centrum przy lotnisku, ale ze względu na nie do końca sprecyzowane projekty rozbudowy układu drogowego, musieliśmy się wycofać - dodał Stawowy.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA