PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe centra tylko w sferze marzeń - relacja z sesji centra handlowe na Property Forum Łódź

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 lis 2013 12:48

Nowe centra tylko w sferze marzeń - relacja z sesji centra handlowe na Property Forum Łódź

Powstająca w Łodzi galeria handlowo-rozrywkowa Sukcesja na kilka najbliższych lat wyczerpie możliwości inwestycyjne w tym segmencie rynku. Jednak zainteresowanie najemców, rozwój gospodarczy i infrastrukturalny regionu dobrze wróżą przyszłości tej branży.

REKLAMA

Rozwój łódzkiego rynku nowoczesnej powierzchni handlowej jest na podobnym etapie jak w Poznaniu czy Krakowie. Podaż to ok. 500 tys. mkw., a stopień pustostanów to zaledwie 2,5 proc. Co ciekawe, niewynajęta powierzchnia jest zlokalizowana praktycznie w dwóch obiektach: Porcie Łódź i Ptak Outlet. - Łódzki rynek ma przed sobą duże perspektywy rozwoju, choć po wybudowaniu centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja sektor ten nasyci się na kilka lat - uważa Karina Kreja z agencji CBRE.

Wszystkie centra w stolicy województwa są w stosunkowo niedalekiej odległości od siebie, ale każde z nich ma grono wiernych klientów, bo przemieszczaniu się po mieście nie sprzyja stan infrastruktury komunikacyjnej.

- Jakość centrów handlowych w Łodzi jest na wysokim poziomie. Z naszego punktu widzenia najciekawsze i ściągające największą liczbę klientów to: Manufaktura, Galeria Łódzka oraz Port Łódź. Te obiekty od początku odnosiły sukces - uważa Mirosław Misztal, prezes zarządu Monnari Trade.

Najlepsze przed Łodzią 

Aktualnie w Łodzi budowane jest tylko jedno centrum handlowe - Sukcesja. - O przyszłym sukcesie tego obiektu zadecyduje zainteresowanie najemców - przekonuje Misztal.

Komercjalizacja Sukcesji przebiega sprawnie. Inwestor ma też ciekawy pomysł na realizację obiektu. - Powstające dziś centra handlowe muszą mieć nowa formułę i iść w kierunku budowania oferty lifestylowej. Sukcesja będzie zupełnie innym obiektem handlowym niż te już obecne na rynku. Będzie gotowa w 2015 roku, a wtedy wiodące centra będą miały 9 i kilkanaście lat - mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu - spółki, która jest inwestorem CH Sukcesja.

Uczestnicy sesji zastanawiali się, czy po wybudowaniu Sukcesji w mieście będzie jeszcze miejsce na kolejne centra handlowe. - Tak jak my musieliśmy odczekać kilka lat od uruchomienia Portu łódź, tak i kolejni inwestorzy będą zmuszeni wstrzymać swoje projekty. Wszystko zależy od najemców i ich chęci otwierania kolejnych salonów na polskim rynku. Biorąc jednak pod uwagę, że mamy od nich coraz więcej zapytań, przewiduję, że w ciągu 7 kolejnych lat w Łodzi na pewno powstanie następne centrum handowe - twierdzi Apostolidis.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA