PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe centra tylko w sferze marzeń - relacja z sesji centra handlowe na Property Forum Łódź

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 lis 2013 12:48

Nowe centra tylko w sferze marzeń - relacja z sesji centra handlowe na Property Forum Łódź

Powstająca w Łodzi galeria handlowo-rozrywkowa Sukcesja na kilka najbliższych lat wyczerpie możliwości inwestycyjne w tym segmencie rynku. Jednak zainteresowanie najemców, rozwój gospodarczy i infrastrukturalny regionu dobrze wróżą przyszłości tej branży.

REKLAMA

Rozwój łódzkiego rynku nowoczesnej powierzchni handlowej jest na podobnym etapie jak w Poznaniu czy Krakowie. Podaż to ok. 500 tys. mkw., a stopień pustostanów to zaledwie 2,5 proc. Co ciekawe, niewynajęta powierzchnia jest zlokalizowana praktycznie w dwóch obiektach: Porcie Łódź i Ptak Outlet. - Łódzki rynek ma przed sobą duże perspektywy rozwoju, choć po wybudowaniu centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja sektor ten nasyci się na kilka lat - uważa Karina Kreja z agencji CBRE.

Wszystkie centra w stolicy województwa są w stosunkowo niedalekiej odległości od siebie, ale każde z nich ma grono wiernych klientów, bo przemieszczaniu się po mieście nie sprzyja stan infrastruktury komunikacyjnej.

- Jakość centrów handlowych w Łodzi jest na wysokim poziomie. Z naszego punktu widzenia najciekawsze i ściągające największą liczbę klientów to: Manufaktura, Galeria Łódzka oraz Port Łódź. Te obiekty od początku odnosiły sukces - uważa Mirosław Misztal, prezes zarządu Monnari Trade.

Najlepsze przed Łodzią 

Aktualnie w Łodzi budowane jest tylko jedno centrum handlowe - Sukcesja. - O przyszłym sukcesie tego obiektu zadecyduje zainteresowanie najemców - przekonuje Misztal.

Komercjalizacja Sukcesji przebiega sprawnie. Inwestor ma też ciekawy pomysł na realizację obiektu. - Powstające dziś centra handlowe muszą mieć nowa formułę i iść w kierunku budowania oferty lifestylowej. Sukcesja będzie zupełnie innym obiektem handlowym niż te już obecne na rynku. Będzie gotowa w 2015 roku, a wtedy wiodące centra będą miały 9 i kilkanaście lat - mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu - spółki, która jest inwestorem CH Sukcesja.

Uczestnicy sesji zastanawiali się, czy po wybudowaniu Sukcesji w mieście będzie jeszcze miejsce na kolejne centra handlowe. - Tak jak my musieliśmy odczekać kilka lat od uruchomienia Portu łódź, tak i kolejni inwestorzy będą zmuszeni wstrzymać swoje projekty. Wszystko zależy od najemców i ich chęci otwierania kolejnych salonów na polskim rynku. Biorąc jednak pod uwagę, że mamy od nich coraz więcej zapytań, przewiduję, że w ciągu 7 kolejnych lat w Łodzi na pewno powstanie następne centrum handowe - twierdzi Apostolidis.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA