PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe miasta, ten sam cel: połączyć handel z komunikacją

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 lip 2017 15:09

Nowe miasta, ten sam cel: połączyć handel z komunikacją Dekada Konin

Zakupy przed podróżą lub zaraz po wyjściu z autobusu lub pociągu, szybka kawa w oczekiwaniu na autobus do pracy - tak wygląda codzienność współczesnego konsumenta. Odpowiedzią na jego potrzeby są zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne, będące połączeniem części handlowej z dworcem kolejowym czy autobusowym. Spółka Dekada w swoim portfolio ma już cztery takie obiekty, kolejne dwa powstają w Mińsku Mazowieckim i Koninie.

REKLAMA

Coraz więcej osób w Polsce podróżuje koleją. W 2016 roku z jej usług skorzystały ponad 292 mln pasażerów - aż o 12 mln więcej niż w roku 2015. W oczekiwaniu na pociąg, podróżni często zaspokajają podstawowe potrzeby zakupowe. Taki potencjał wykorzystują inwestorzy i deweloperzy centrów handlowych, budując zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne. Oferta obiektów kierowana jest do regularnych klientów oraz pasażerów nastawionych na szybkie i komfortowe zakupy artykułów pierwszej potrzeby.

Korzyści z tego typu inwestycji to przede wszystkim wysoka odwiedzalność centrów. Obecność dworca generuje bowiem w naturalny sposób napływ potencjalnych klientów, dodatkowo to najczęściej jedna z najlepszych lokalizacji w mieście, zazwyczaj w samym centrum. Duży ruch klientów przekłada się na wysokie obroty najemców.

– Nasze doświadczenie pokazuje, że inwestycje komercyjne zintegrowane z częścią komunikacyjną cieszą się dużą popularnością zarówno wśród sieci handlowych, jak i klientów – mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada. – Najemcy takich obiektów notują bardzo dobre wyniki footfallu i sprzedaży. W naszym portfolio mamy już cztery takie obiekty, w Nowym Targu, Brodnicy, Myślenicach i Ciechanowie – wszystkie świetnie prosperują. Dekady w Nowym Targu i Myślenicach  połączone są z dworcami autobusowymi, którymi ponadto z powodzeniem sami  zarządzamy  – dodaje Walczak.

Kolejne zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne Dekady powstaną w Mińsku Mazowieckim
i Koninie. Będą realizowane we współpracy z PKP SA i jej spółką zależną XCity Investment. Mińska Dekada będzie budynkiem typu strip mall, w ścisłym centrum miasta. W ramach inwestycji powstaną nowe dworce: kolejowy i autobusowy -  łącznie obsłużą rocznie około 2 mln pasażerów. Dekada Mińsk Mazowiecki z wygodnym parkingiem stanowić będzie funkcjonalne i wygodne miejsce na szybkie zakupy. W centrum handlowym znajdą się takie marki jak:  RTV Euro AGD, Pepco, CCC oraz Hebe.

Obiekt tego samego typu będzie również w centrum Konina. Powstaną także nowe dworce: kolejowy i autobusowy, w których rocznie pojawi się około 1 mln pasażerów. W pobliżu są duże osiedla mieszkaniowe, a rozwinięta sieć komunikacji miejskiej oraz wygodna infrastruktura drogowa zapewnią doskonały dostęp do zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego. Umowy najmu w Koninie podpisali już: RTV Euro AGD, CCC, Martes Sport, Hebe i Pepco.

  • 1
  • 2

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA