PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe nabytki Arcony w rękach jednego zarządcy

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 sty 2017 07:24

Nowe nabytki Arcony w rękach jednego zarządcy (mat.pras.)

Arcona Capital Real Estate Poland wybrała zarządcę 11 skwerów handlowych zlokalizowanych w 10 miastach w Polsce. Za zarządzanie portfelem będzie odpowiadać Dział Zarządzania Nieruchomościami i Aktywami Savills.

REKLAMA

Fundusz sfinalizował zakup 8 nieruchomości 12 grudnia 2016, a finalizacja zakupu kolejnych trzech nieruchomości planowana jest w najbliższych tygodniach.

Obiekty handlowe, którymi będzie zarządzał Savills, zostały wybudowane w latach 2001-2009 i znajdują się w Łodzi, Gdańsku, Piotrkowie Trybunalskim, Słupsku, Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu, Kaliszu, Głogowie i Inowrocławiu. Łącznie oferują 22 897 mkw. powierzchni najmu netto. Głównymi najemcami tych obiektów są znane sieci spożywcze, takie jak Piotr i Paweł, Biedronka czy Tesco oraz apteki, drogerie i inne punkty handlowe.

- Cieszymy się, że fundusz Arcona Capital obdarzył nas zaufaniem i powierzył nam w zarządzanie portfelem 11 nieruchomości handlowych. Wierzymy, że to przejęcie jest potwierdzeniem naszych kompetencji, wysokich standardów obsługi i dużego zaangażowania całego zespołu. Pozycja Savills w segmencie nieruchomości handlowych stale rośnie, co wiąże się z naszą długofalową strategią rozwoju -  mówi Marta Mikołajczyk-Pyrć, dyrektor pionu Zarządzania Nieruchomościami Handlowymi Savills.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z Savills wierząc, że rozwój naszego biznesu w Polsce wymaga zdeterminowanych i głodnych nowych wyzwań partnerów. Akwizycja portfela skwerów handlowych to pierwszy krok. Mamy nadzieję, że rok 2017 przyniesie nam kolejne szanse. Jesteśmy gotowi na powiększenie naszego portfela inwestycyjnego na polskim rynku - mówi Mateusz Siejka, dyrektor zarządzający Arcona Capital Poland.

Fundusz Arcona Property Fund N.V., powstał w 2003 roku i inwestuje w nieruchomości komercyjne w Europie Środkowej. Certyfikaty inwestycyjne funduszu są notowane na giełdzie Euronext w Amsterdam jako certyfikaty funduszu inwestycyjnego zamkniętego. 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA