PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe plany dewelopera

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 paź 2016 13:48

Nowe plany dewelopera Josip Kardun, CEO Atrium Real Estate

Atrium Poland Real Estate Management koncentruje się na przebudowach i rozbudowach centrów handlowych o dominującej pozycji w regionie. Plany spółki obejmują selektywną sprzedaż oraz przebudowę posiadanych obiektów.

REKLAMA

Spółka wzmocni swoje zaangażowanie w dużych miastach. Zwiastunem kierunku, w którym podąża Atrium, jest rozbudowa i modernizacja Atrium Promenada, flagowego obiektu firmy.

– Grupa Atrium będzie kontynuować repozycjonowanie portfela nieruchomości w regionie dokonując selektywnej sprzedaży oraz nabywając nowe obiekty – w przypadku, gdy warunki cenowe i perspektywy będą sprzyjające – tak komentuje plany Grupy w regionie CEE Josip Kardun, prezes zarządu Grupy Atrium w nawiązaniu do opublikowanych w połowie lipca wyników finansowych za I półrocze 2016 roku.

Strategia na 2017 rok przedstawiona przez Atrium Poland, zakłada przebudowę posiadanych obiektów – przy założeniu, że podjęte znaczące inwestycje i proces modernizacji wpłyną na zwiększenie ich wartości i dochodowości w perspektywie długoterminowej – podobnie jak powiększenie całkowitej powierzchni najmu o kolejne 75 tys. mkw. GLA. Optymalizacja i repozycjonowanie portfela doprowadzi do podwojenia średniej wielkości obiektów spółki z obecnych 25 tys. mkw. do ponad 55 tys. mkw.

Trendy globalne jako siła napędowa zmian i rozwoju Grupy Atrium

– Zmiany w portfolio w Polsce są odzwierciedleniem naszej strategii dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Od 2008 roku portfolio Atrium European Real Estate uległo zdecydowanemu wzmocnieniu. Rozpoczęliśmy działalność z liczbą 153 centrów handlowych o średniej wartości poniżej 11 milionów euro per centrum, a obecnie posiadamy 61 obiektów wycenianych czterokrotnie wyżej – średnio na 42 miliony euro per centrum. Tylko w Polsce w latach 2011-2015 zainwestowaliśmy 650 milionów euro w repozycjonowanie i wzrost wartości naszego portfolio. W kolejnych latach nadal będziemy inwestować. Odpowiadamy w ten sposób na szybko postępujący w skali globalnej trend urbanizacji – mówi Rachel Lavine, wiceprezes oraz członek zarządu Atrium European Real Estate.

- Według prognoz, do 2050 roku 70 proc. światowej populacji będzie zamieszkiwać w miastach. Już teraz centra handlowe pełnią role miastotwórcze w skali lokalnej, aktywizując i skupiając społeczność wokół siebie, tworząc przestrzeń, która sprzyja rozwijaniu się aktywnego życia społecznego i kulturalnego. Funkcja centrów handlowych będzie ulegać dalszej zmianie, ewoluując w kierunku miejsc uniwersalnych, w których zakupy stanowić będą równie ważny cel wizyty, jak skorzystanie z usług, zaplecza rekreacyjnego, rozrywkowego i gastronomicznego. Atrium dostrzega obecne trendy i proaktywnie podejmuje działania, aby być pewnym, iż nasze centra handlowe znajdują się w samym sercu tego, czego oczekują klienci i móc zaspokoić zmieniające się coraz szybciej potrzeby i style spędzania wolnego czasu mieszkańców miast - dodaje Lavine.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA