PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe plany dewelopera

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 paź 2016 13:48

Nowe plany dewelopera Josip Kardun, CEO Atrium Real Estate

Atrium Poland Real Estate Management koncentruje się na przebudowach i rozbudowach centrów handlowych o dominującej pozycji w regionie. Plany spółki obejmują selektywną sprzedaż oraz przebudowę posiadanych obiektów.

REKLAMA

Spółka wzmocni swoje zaangażowanie w dużych miastach. Zwiastunem kierunku, w którym podąża Atrium, jest rozbudowa i modernizacja Atrium Promenada, flagowego obiektu firmy.

– Grupa Atrium będzie kontynuować repozycjonowanie portfela nieruchomości w regionie dokonując selektywnej sprzedaży oraz nabywając nowe obiekty – w przypadku, gdy warunki cenowe i perspektywy będą sprzyjające – tak komentuje plany Grupy w regionie CEE Josip Kardun, prezes zarządu Grupy Atrium w nawiązaniu do opublikowanych w połowie lipca wyników finansowych za I półrocze 2016 roku.

Strategia na 2017 rok przedstawiona przez Atrium Poland, zakłada przebudowę posiadanych obiektów – przy założeniu, że podjęte znaczące inwestycje i proces modernizacji wpłyną na zwiększenie ich wartości i dochodowości w perspektywie długoterminowej – podobnie jak powiększenie całkowitej powierzchni najmu o kolejne 75 tys. mkw. GLA. Optymalizacja i repozycjonowanie portfela doprowadzi do podwojenia średniej wielkości obiektów spółki z obecnych 25 tys. mkw. do ponad 55 tys. mkw.

Trendy globalne jako siła napędowa zmian i rozwoju Grupy Atrium

– Zmiany w portfolio w Polsce są odzwierciedleniem naszej strategii dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Od 2008 roku portfolio Atrium European Real Estate uległo zdecydowanemu wzmocnieniu. Rozpoczęliśmy działalność z liczbą 153 centrów handlowych o średniej wartości poniżej 11 milionów euro per centrum, a obecnie posiadamy 61 obiektów wycenianych czterokrotnie wyżej – średnio na 42 miliony euro per centrum. Tylko w Polsce w latach 2011-2015 zainwestowaliśmy 650 milionów euro w repozycjonowanie i wzrost wartości naszego portfolio. W kolejnych latach nadal będziemy inwestować. Odpowiadamy w ten sposób na szybko postępujący w skali globalnej trend urbanizacji – mówi Rachel Lavine, wiceprezes oraz członek zarządu Atrium European Real Estate.

- Według prognoz, do 2050 roku 70 proc. światowej populacji będzie zamieszkiwać w miastach. Już teraz centra handlowe pełnią role miastotwórcze w skali lokalnej, aktywizując i skupiając społeczność wokół siebie, tworząc przestrzeń, która sprzyja rozwijaniu się aktywnego życia społecznego i kulturalnego. Funkcja centrów handlowych będzie ulegać dalszej zmianie, ewoluując w kierunku miejsc uniwersalnych, w których zakupy stanowić będą równie ważny cel wizyty, jak skorzystanie z usług, zaplecza rekreacyjnego, rozrywkowego i gastronomicznego. Atrium dostrzega obecne trendy i proaktywnie podejmuje działania, aby być pewnym, iż nasze centra handlowe znajdują się w samym sercu tego, czego oczekują klienci i móc zaspokoić zmieniające się coraz szybciej potrzeby i style spędzania wolnego czasu mieszkańców miast - dodaje Lavine.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA