PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe zasady ochrony danych osoby. Wyzwanie dla e-sklepów?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lut 2017 10:11

Nowe zasady ochrony danych osoby. Wyzwanie dla e-sklepów? Fot. Fotolia

Jak dostosować funkcjonujący w firmie model bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych do wymogów nowych przepisów? Firma Deloitte przeanalizowała nowe zasady.

REKLAMA

„GDPR”, zwane także „RODO” lub „Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych” to Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Rozporządzenie to jest kompleksową regulacją, która zrewolucjonizuje zakres obowiązków podmiotów przetwarzających dane osobowe i stworzy nową panoramę dla ochrony danych osobowych.

Zmiany te mają niezwykle szeroki zakres, obejmujący konieczność dostosowania się przez całą organizację – od działów prawnych, compliance, HR, poprzez marketing i IT. 

Proces identyfikacji istniejących niezgodności i luk w zakresie ochrony danych osobowych w związku z nowymi wymogami RODO (obejmujący w szczególności weryfikację dokumentacji, procedur oraz systemów IT) w celu określenia niezbędnych działań dostosowawczych należałoby więc rozpocząć już teraz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - ECE Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA