PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe życie centrów handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 wrz 2014 09:25

Centra handlowe w Polsce starzeją się, a to rodzi przed ich właścicielami poważne wyzwania. Co zrobić, by takie obiekty dalej generowały korzystne wyniki i przynosiły zadowolenie najemcom i klientom? Agnieszka Mielcarz, dyrektor Działu Retail Asset Management w firmie Knight Frank przekonuje, że ich właściciele coraz częściej decydują się na dodatkowe inwestycje.

REKLAMA

- Możemy mówić o trzech rodzajach zmian, jakim mogą być poddane obiekty handlowe, nie tylko starszej generacji. Pierwsza z nich to proces remontu, związany tylko i wyłącznie z kwestiami technicznymi. Kolejne to modernizacja i rozbudowa - tłumaczy Agnieszka Mielcarz, dyrektor Działu Retail Asset Management, Knight Frank.

Procesy modernizacji i przebudowy inwestycji handlowych są w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Wynika to m.in. ze starzenia się obiektów.

- Spośród łącznej liczby 11 mln mkw. powierzchni handlowej dostępnej w Polsce, ponad 5,5 mln mkw. zostało oddanych przed 2005 rokiem. Mowa więc o obiektach stosunkowo starych. Do tej pory zaledwie 750 tys. mkw. poddano jakimkolwiek zmianom, co pokazuje, jak duży potencjał ma ten rynek - tłumaczy dyrektor w Knight Frank.

Do głównych atutów starszych obiektów zalicza się najczęściej bardzo dobrą lokalizację, ale również posiadanie wielu stałych klientów. Takie projekty cieszą się również dużym zaufaniem ze strony najemców.

- Dlatego też kluczowe jest dopasowanie oferty centrów handlowych do wymagań najemców, jak i standardów obecnych na rynku nieruchomości handlowych - tłumaczy Mielcarz.

Czynnikiem, który może dodatkowo motywować do podjęcia takich działań, jest zachowawcza strategia wielu sieci handlowych, polegająca na oparciu się o obiekty starszej generacji.

Agnieszka Mielcarz będzie moderatorem panelu dyskusyjnego dotyczącego rozbudowy i modernizacji centrów handlowych, jaki odbędzie się podczas Property Forum 2014 w Warszawie
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA