PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowi właściciele Smyka muszą poradzić sobie z jednym wyzwaniem

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 18 sty 2016 15:36

Nowi właściciele Smyka muszą poradzić sobie z jednym wyzwaniem Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills

O sprzedaży Smyka przez Grupę Empik Media & Fashion mówiło się od dawna. Finalizacja transakcji otwiera kolejny rozdział w historii firmy. - Smyk stoi przed wielką szansą "nowego otwarcia" - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills.

REKLAMA

- Sieć Smyk była przygotowywana do sprzedaży już od dawna. Regularnie notuje świetne wyniki, a sektor, w którym działa, ma obecnie bardzo ciekawe możliwości rozwoju - mówi Buras.

To właśnie drzemiący w grupie spółek potencjał skłonił fundusz Bridgepoint do tak zdecydowanych kroków w kierunku zamknięcia transakcji. - Możliwości do rozwoju firmy są ogromne, patrząc chociażby na szanse, jakie niesie ze sobą omnichannel. Czego jedni się boją, drudzy wykorzystują. Smyk chce wykorzystać rosnący popyt na zabawki i artykuły dziecięce - tłumaczy Tomasz Buras.

Pikanterii całej sprawie dodaje osoba Macieja Dyjasa, szefa rady nadzorczej EM&F, byłego prezesa Eastbridge, jednego z właścicieli koncernu EM&F. - To człowiek, który zna Smyka od podszewki. Jego wiedza, doświadczenie, a także możliwości wynikające ze współpracy z Griffinem, mogą zostać wykorzystane z sukcesem - komentuje dyrektor zarządzający Savills.

Jak zaznacza Buras, transakcja została zamknięta w dobrym momencie. - Polski rynek handlowy ma dużą skalę, a społeczeństwo wciąż się bogaci, poszukuje nowych towarów i usług - dodaje.

Nowi właściciele Smyka muszą poradzić sobie z jednym wyzwaniem. - Konieczne jest wprowadzenie przyszłościowego, dopasowanego do współczesnych wymagań klientów, formatu sklepu Smyk - deklaruje Buras.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA