PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowoczesność i jakość - Ryszard Grobelny o rozwoju projektów komercyjnych w Poznaniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 cze 2013 13:13

Nowoczesność i jakość - Ryszard Grobelny o rozwoju projektów komercyjnych w Poznaniu

Aglomeracja poznańska ma wszystkie niezbędne atuty, które warunkują rozwój praktycznie każdego sektora rynku nieruchomości komercyjnych. Warunkiem dalszego wzrostu jest przede wszystkim umiejętne wykorzystanie ogromnego potencjału lokalnego, a także konsekwentne działania proinwestycyjne podejmowane przez środowiska biznesowe oraz instytucje administracji publicznej - mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

REKLAMA

Poznań to czwarty co do wielkości rynek powierzchni magazynowych w Polsce. - Na dynamiczny rozwój tego sektora w aglomeracji wpływa ciągła poprawa infrastruktury oraz preferencyjne położenie geograficzne na mapie połączeń krajowych i europejskich - wyjaśnia Ryszard Grobelny.

Obecnie poznański rynek powierzchni magazynowych charakteryzuje się niskim współczynnikiem wolnych powierzchni (ok. 5 proc.), na co ma wpływ utrzymujący się, wysoki popyt oraz aktywność deweloperów, decydujących się częściej na projekty typu pre-let zamiast spekulacyjnych. Prognozy dla obiektów logistycznych nie przewidują spektakularnych transakcji, a raczej stabilny wzrost związany z rozwojem krajowych i europejskich sieci dystrybucji towarów.

Jeśli chodzi o rynek hotelarski w Poznaniu, specyfiką tego sektora jest nastawienie na klienta konferencyjnego. - Stolica Wielkopolski, głównie kojarzona z największym polskim centrum wystawienniczym - Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, to przede wszystkim destynacja biznesowa. Zapotrzebowanie na usługi hotelowe generują w pierwszej kolejności międzynarodowe imprezy targowe, konferencje i kongresy. Bliskie położenie MTP i węzła kolejowego, a także rozbudowa PKP o galerie handlową (Poznań City Center) i dołączenie trasy szybkiego tramwaju (przedłużenie PESTKI) przekłada się na zainteresowanie okolicą przez kolejnych operatorów sieci hotelowych - tłymaczy prezydent Poznania.
Jak dodaje, zwiększenie ruchu turystycznego to warunek dalszego rozwoju sektora hotelarskiego w Poznaniu. Obecnie najwięcej turystów (w tym zagranicznych) odwiedza Poznań przy okazji imprez sportowych i artystycznych. - Wyzwaniem jest wzmocnienie turystyki weekendowej, wakacyjnej i świątecznej, m.in. poprzez promowanie historycznych, rekreacyjnych i kulturowych walorów miasta i okolic. Poznań jako kolebka polskiej państwowości oraz atrakcyjne miasto o unikalnej architekturze stwarza możliwości spędzenia czasu wolnego w ciekawy sposób.
Obecnie w Poznaniu o powodzeniu na rynku decyduje produkt dopasowany do potrzeb współczesnego klienta. Wyrazem tego jest z jednej strony optymalizacja zasobu - m.in. sprzedaż przez sieć Orbis hotelu Polonez, a z drugiej - coraz lepiej przemyślane pod kątem funkcjonalnym projekty nowych obiektów, np. hotele PURO i ForZa - podsumowuje Ryszard Grobelny.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA