PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowoczesność i jakość - Ryszard Grobelny o rozwoju projektów komercyjnych w Poznaniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 cze 2013 13:13

Nowoczesność i jakość - Ryszard Grobelny o rozwoju projektów komercyjnych w Poznaniu

Aglomeracja poznańska ma wszystkie niezbędne atuty, które warunkują rozwój praktycznie każdego sektora rynku nieruchomości komercyjnych. Warunkiem dalszego wzrostu jest przede wszystkim umiejętne wykorzystanie ogromnego potencjału lokalnego, a także konsekwentne działania proinwestycyjne podejmowane przez środowiska biznesowe oraz instytucje administracji publicznej - mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

REKLAMA

Poznań to czwarty co do wielkości rynek powierzchni magazynowych w Polsce. - Na dynamiczny rozwój tego sektora w aglomeracji wpływa ciągła poprawa infrastruktury oraz preferencyjne położenie geograficzne na mapie połączeń krajowych i europejskich - wyjaśnia Ryszard Grobelny.

Obecnie poznański rynek powierzchni magazynowych charakteryzuje się niskim współczynnikiem wolnych powierzchni (ok. 5 proc.), na co ma wpływ utrzymujący się, wysoki popyt oraz aktywność deweloperów, decydujących się częściej na projekty typu pre-let zamiast spekulacyjnych. Prognozy dla obiektów logistycznych nie przewidują spektakularnych transakcji, a raczej stabilny wzrost związany z rozwojem krajowych i europejskich sieci dystrybucji towarów.

Jeśli chodzi o rynek hotelarski w Poznaniu, specyfiką tego sektora jest nastawienie na klienta konferencyjnego. - Stolica Wielkopolski, głównie kojarzona z największym polskim centrum wystawienniczym - Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, to przede wszystkim destynacja biznesowa. Zapotrzebowanie na usługi hotelowe generują w pierwszej kolejności międzynarodowe imprezy targowe, konferencje i kongresy. Bliskie położenie MTP i węzła kolejowego, a także rozbudowa PKP o galerie handlową (Poznań City Center) i dołączenie trasy szybkiego tramwaju (przedłużenie PESTKI) przekłada się na zainteresowanie okolicą przez kolejnych operatorów sieci hotelowych - tłymaczy prezydent Poznania.
Jak dodaje, zwiększenie ruchu turystycznego to warunek dalszego rozwoju sektora hotelarskiego w Poznaniu. Obecnie najwięcej turystów (w tym zagranicznych) odwiedza Poznań przy okazji imprez sportowych i artystycznych. - Wyzwaniem jest wzmocnienie turystyki weekendowej, wakacyjnej i świątecznej, m.in. poprzez promowanie historycznych, rekreacyjnych i kulturowych walorów miasta i okolic. Poznań jako kolebka polskiej państwowości oraz atrakcyjne miasto o unikalnej architekturze stwarza możliwości spędzenia czasu wolnego w ciekawy sposób.
Obecnie w Poznaniu o powodzeniu na rynku decyduje produkt dopasowany do potrzeb współczesnego klienta. Wyrazem tego jest z jednej strony optymalizacja zasobu - m.in. sprzedaż przez sieć Orbis hotelu Polonez, a z drugiej - coraz lepiej przemyślane pod kątem funkcjonalnym projekty nowych obiektów, np. hotele PURO i ForZa - podsumowuje Ryszard Grobelny.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA