PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy CEDET w 2017 roku

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 kwi 2015 09:57

Nowy CEDET w 2017 roku

Rozpoczyna się pierwszy etap modernizacji i rozbudowy Domu Handlowego Smyk, popularnego CEDETU, zlokalizowanego w Alejach Jerozolimskich, przy zbiegu ulic Kruczej i Brackiej. Zakończenie prac planowane jest w III kw. 2017 roku.

REKLAMA

Jak informuje Doraco, wykonawca inwestycji, to wymagająca realizacja w zakresie rewitalizacji i modernizacji. W trakcie prac trzeba zadbać m.in. o bezpieczeństwo zabytkowych elementów. Roboty budowlane w wąskiej zabudowie miejskiej, konieczność zachowania istniejącej konstrukcji budynku zabytkowego, prowadzenie prac w taki sposób, aby minimalizować niedogodności dla mieszkańców – to tylko wybrane aspekty prac.

Doraco podaje, że odrestaurowany budynek CEDETU ma wiernie odpowiadać oryginałowi. Jego rozbudowa, zaprojektowana zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi, ma wkomponować się w istniejącą architekturę śródmiejską: nawiązując do gabarytów aktualnej zabudowy, uwzględniając obecny układ urbanistyczny, respektując historyczne linie ulic. Celem jest, aby cały obiekt harmonijnie wpisał się w otoczenie, uwzględniając kontekst przestrzenny i funkcjonalny, eksponując przy tym dawną świetność obiektu zabytkowego.

- Duży wpływ na tę realizację mają również kwestie o charakterze społecznym. Bardzo istotnym obszarem naszych działań jest minimalizowanie uciążliwości, na które narażeni będą mieszkańcy podczas trwających prac budowlanych, takich jak np. tymczasowe utrudnienia w ruchu drogowym, czy hałas towarzyszący robotom rozbiórkowym. Będziemy dążyć do tego, by utrudnienia te były jak najmniej dotkliwe - mówi Andżelika Cieślowska, prezes zarządu Korporacji Doraco.

Zabytkowy budynek dawnego Centralnego Domu Towarowego pozostanie budynkiem sześciopiętrowym, natomiast radykalnie podwyższony zostanie standard jego pomieszczeń o przeznaczeniu usługowo-handlowo-biurowym, które łącznie z rozbudową stanowiły będą 22 000 mkw. powierzchni użytkowej.

Część biurowa będzie odpowiadała najwyższym standardom dla biur klasy A+. Jakość budynku ma spełniać wymagania certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Immobel.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA