PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy format InterSpar w Polsce możliwy już za dwa lata

  • www.portalspozywczy.pl
  • 13 lut 2014 12:35

Pierwszy hipermarket InterSpar w Polsce może powstać już za dwa lata - dowiedział się serwis portalspożywczy.pl od Wojciecha Bystronia, prezesa zarządu Spar Polska. Obecnie sieć działa w naszym kraju w formatach Spar Express (do 200 mkw.), Spar Market (do 1 tys. mkw.) i EuroSpar (powyżej 1 tys. mkw.).

REKLAMA

- Nie mamy planów na wejście w Polsce już w roku 2014 w format hipermarketów InterSpar. Co innego w dłuższej perspektywie, ale przy tym pojawia się kwestia posiadania odpowiedniego partnera. Technologicznie jesteśmy w stanie to zrobić, natomiast jesteśmy siecią franczyzową i czekamy na partnera, który będzie miał powierzchnię pod taki hipermarket - mówi Bystroń.

Jak podkreśla prezes Spar Polska, są już prowadzone rozmowy, w którym format InterSpar jest poruszany jako docelowy. - Te rozmowy może zaowocują w perspektywie dwóch lat otwarciem pierwszego InterSpara w Polsce - prognozuje Bystroń, ale zarazem dodaje, że sieć nie ma planów otwarcia z góry określonej, konkretnej liczby tego typu placówek w Polsce.

Czy Spar nie obawia się, że w obliczu przekształceń roli hipermarketów w Polsce, zmian upodobań klientów, którzy częściej odwiedzają dyskonty i sklepy osiedlowe, wejście w format InterSpar może okazać się ryzykowne? - Pewnie taka tendencja będzie cały czas się utrzymywała, natomiast można ją zaobserwować praktycznie we wszystkich bliskich nam krajach, a jednak InterSpar funkcjonuje w ramach Spar Austria czy Spar Czechy, czyli jest miejsce na tego typu format na dojrzałych rynkach. Jaki będzie jego wygląd w Polsce, to już jest zupełnie inny temat - tłumaczy Bystroń.

- Jesteśmy siecią franczyzową. Jeżeli partner w Polsce i my jako sieć będziemy widzieć cel biznesowy, sens otwarcia sklepu w formacie InterSpar w naszym kraju, to pewnie się na to pokusimy. Natomiast bez spełnienia tych dwóch warunków, nikt na ten temat nie będzie rozmawiał - podsumowuje prezes Spar Polska.

Spar Polska rozpoczął działalność w 1996 r. Jednak rozwój sieci liczony jest od 2010 roku, kiedy nastąpiło połączenie z grupą kapitałową Bać-Pol. Obecny etap szybkiego powiększania sieci sklepów poprzedziła restrukturyzacja firmy.

Spar dysponuje około 12 tys. sklepów zlokalizowanymi w 36 krajach na czterech kontynentach. Firma powstała w Holandii w 1932 roku. Opiekunem marki Spar Polska jest Spar International, którego biuro mieści się w Amsterdamie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA