PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy inwestor ujawnia się w akcjonariacie Rank Progress SA

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 maj 2014 17:51

Fundusze Pioneer Pekao IM dokupiły pakiet akcji Rank Progress, przekraczając tym samym 5-proc. ustawowy próg zaangażowania. To kolejny inwestor instytucjonalny ujawniony w akcjonariacie spółki.

REKLAMA

Pioneer Pekao IM poinformował właśnie, że zarządzane przez niego fundusze dokupiły 100 tys. akcji Rank Progress. Tym samym zwiększyły swój udział w ogólnej liczbie głosów z 4,97 proc. do 5,15 proc. Przekroczenie progu 5 procent udziałów, zgodnie z przepisami, wymaga ujawnienia się w akcjonariacie. Jednocześnie Pioneer zwiększył swój udział w kapitale z 7,13 do 7,4 proc.

- Zainteresowanie funduszy inwestycyjnych dowodzi tego, że profesjonalni uczestnicy rynku oceniają nas jako stabilną perspektywiczną spółką efektywnie realizującą unikalny model biznesowy. To bardzo satysfakcjonujące, że tak duży inwestor jest w takim stopniu zaangażowany kapitałowo w Rank Progress - komentuje Jan Mroczka, Prezes Rank Progress. - Mam nadzieję na pozyskanie kolejnych inwestorów instytucjonalnych - dodaje.

Rank Progress zadebiutował na warszawskiej GPW w lipcu 2010 roku. Od tego czasu w jego akcjonariacie ujawniły się dwie instytucje. Obok Pioneer Pekao IM, 5-procentowy próg w liczbie głosów przekracza Noble TFI z udziałem na poziomie 5,49 proc.

 

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 - 2013 Rank Progress zrealizował 32 projekty inwestycyjne, w tym wybudował 9 własnych galerii i parków handlowych - w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy, Kaliszu, Kłodzku, Zamościu, Zgorzelcu, Grudziądzu oraz w Lipienicach k. Chojnic. Od 2013 roku Rank Progress zajmuje się również projektami deweloperskimi z zakresu gospodarowania odpadami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA