PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy pomysł na Galerie Stokrotka

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 sie 2013 09:30

Nowy pomysł na Galerie Stokrotka

Spółka zależna Emperii - Stokrotka, która rozwija koncept Galerii Stokrotka, pracuje nad nowymi założeniami dotyczącymi projektowania kolejnych obiektów handlowych. Prowadzi też proces remodelingu i modernizacji istniejących budynków.

REKLAMA

- Kładziemy nacisk na to, aby oferta w obiektach była komplementarna w stosunku do supermarketów Stokrotka - wyjaśnia Wojciech Słowański, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami spółki Stokrotka. - W galerii kompletujemy szereg usług według założonego modelu. W naszych centrach funkcjonują apteki, drogerie, salony odzieżowe i obuwnicze oraz sklepy z asortymentem RTV/AGD. Ofertę uzupełniają usługi innych branż. Taki tenant mix sprawdza się na lokalnych rynkach i to rozwiązanie będziemy utrzymywać. Oczywiście nieustannie monitorujemy rynek i podejmujemy rozmowy z nowymi podmiotami pojawiającymi się w branży handlowej, które są zainteresowane wejściem do naszych obiektów - tłumaczy Wojciech Słowański.

Jeśli chodzi o rozwiązania techniczne, firma chce przede wszystkim wyeksponować salę sprzedaży supermarketu, przesunąć ją bliżej wejścia oraz poprawić układ funkcjonalny.

Spółka prowadzi też remodeling istniejących obiektów. - To nieodłączny element zarządzania nieruchomościami. Galerie i centra handlowe to obiekty „żywe", które stale ulegają przekształceniom, wraz z wiekiem wymagają unowocześnienia, zmian w układzie przestrzennym, czy w strukturze najemców. Na rynku handlowym pojawiają się dobrze rokujące nowe marki, niektóre spółki wycofują się z polskiego rynku, a wraz z nowymi trendami pojawiają się nowi operatorzy (np. ostatnio intensywnie rozwijająca się branża e-papierosów), zmieniają się także potrzeby najemców np. Stokrotki. Te wszystkie okoliczności bierzemy pod uwagę przy decyzjach o modernizacji obiektów - opowiada Wojciech Słowański.

Przykładem galerii, którą poddano takiem procesowi, może być centrum handlowe w Lublinie przy ul. Żelazowej Woli. - Budynek miał już swoje lata, chcieliśmy poszerzyć ofertę usług dla klientów. Dokonaliśmy odnowienia całej elewacji, zastosowaliśmy bardziej funkcjonalny układ komunikacji wewnętrznej, wprowadziliśmy nowych najemców: Pepco oraz Drogerię Natura. Zmodernizowaliśmy też supermarket Stokrotka od strony technicznej. Ta transformacja przełożyła się na efektywność operacyjną obiektu - mówi dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami spółki Stokrotka.

Jak dodaje, sytuacją, która wpływa na decyzję o remodelingu, jest także wejście do galerii nowego, kluczowego partnera sieciowego. Przykładem jest wejście do galerii w Opolu Lubelskim salonu Media Expert. - Dokonaliśmy zmian w układzie funkcjonalnym, zreorganizowaliśmy rozmieszczenie poszczególnych sklepów i punktów usługowych, tak aby bardziej efektywnie wykorzystać powierzchnię handlową - komentuje.

Jak dodaje, w tym roku pojawiła się propozycja rozbudowy obiektu handlowego spółki w centrum miasta Tychy. - Po długich analizach podjęliśmy decyzję o gruntownej modernizacji centrum handlowego „Azet", tak aby zaoferować naszym partnerom nowoczesny obiekt oraz rozszerzyć ofertę zakupową dla klientów. Jesteśmy na etapie tworzenia technologii nowego obiektu - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA