PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy projekt handlowy Grupy Vertano - Arabella Krosno

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 sie 2011 14:42

Nowy projekt handlowy Grupy Vertano - Arabella Krosno

Grupa Vertano, która zamierza wybudować sieć kilkudziesięciu centrów handlowych Arabella w małych i średnich miastach Polski, zawarła umowę o współpracy przy realizacji inwestycji w Krośnie. W mieście powstanie obiekt o całkowitej powierzchni najmu ok. 39 tys. mkw. Otwarcie galerii planowane jest na drugą połowę 2013 roku.

REKLAMA

Centrum handlowe Arabella powstanie na 10-hektarowej działce przy ulicy Sikorskiego w Krośnie. Inwestycja jest planowana na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zezwalającym na budowę obiektów handlowych o powierzchni ponad 2 tys. mkw. Otwarcie obiektu planowane jest na drugą połowę 2013 roku.

Na łącznej powierzchni najmu ponad 39 tys. mkw. do dyspozycji klientów zostanie oddanych wiele punktów handlowo-usługowych, w tym hipermarket spożywczy, hipermarket budowlany oraz sklepy odzieżowe i obuwnicze. Inwestor przewidział również miejsce dla sportu i rozrywki. Na terenie obiektu przewidziany jest parking na ok. 1,4 tys. miejsc.

Komercjalizacja centrum handlowego już się rozpoczęła. Rozmowy trwają z operatorami sklepów DIY oraz powierzchni spożywczych.

Trwają również prace projektowe związane z obiektem oraz planowaną inwestycją w infrastrukturę drogową.

- Ta lokalizacja to idealne miejsce dla regionalnego centrum handlowego, które zaoferuje zakupy w hipermarkecie spożywczym i budowlanym, jak również szeroką ofertę handlową i rozrywkową - mówi Thomas Loeffler, prezes GENI Polska, firmy wykonującej analizy rynku dla Grupy Vertano.
- Mimo, że liczba mieszkańców Krosna wynosi jedynie 48 tyś. osób, to już w strefie 30 minut mieszka aż 180 tys. osób. Dodatkowo nowa infrastruktura drogowa zapewni doskonałą komunikację obiektu z całym regionem. Trudno sobie wyobrazić bardziej dogodną lokalizację - dodaje.

Firma Vertano Real Estate jest obecna na rynku nieruchomości od 14 lat. Aktualnie Grupa Vertano realizuje obiekty handlowe w Ciechanowie i w Ełku. Projekt w Krośnie jest kolejnym w ramach strategii, która zakłada wybudowanie kilkudziesięciu tego typu obiektów w małych i średnich miastach Polski. W przygotowaniu jest również inwestycja w Nysie. Wśród planowanych obiektów mają się znaleźć zarówno tradycyjne centra handlowej jak również obiekty o charakterze parków handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA