PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy zarząd ECE w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 wrz 2013 16:00

Nowy zarząd ECE w Polsce

Leszek Sikora i Agnieszka Popko zostali powołani na nowych członków zarządu spółki ECE Projektmanagement Polska.

REKLAMA

Jako dyrektor zarządzający, Leszek Sikora, poza zarządzaniem spółką, będzie odpowiedzialny za rozwój nowych projektów, ze szczególnym uwzględnieniem akwizycji istniejących centrów oraz sprzedaż kompleksowych usług ECE w zakresie zarządzania obiektami handlowymi.

Agnieszka Popko
jako dyrektor zarządzający będzie odpowiedzialna za działy wsparcia w tym: finanse, administrację, IT, HR oraz dział prawny polskiej spółki ECE.

-  ECE pragnie umacniać swoją pozycję w Polsce i Europie nie tylko jako czołowy deweloper obiektów handlowych, ale również jako inwestor oraz zarządzający najlepszymi centrami - powiedział Leszek Sikora. - Wdrażając zdyscyplinowaną i selektywną strategię rozwoju nowych projektów, pragniemy bardziej niż do tej pory skupić się na akwizycji istniejących centrów, przede wszystkim dla funduszu ECE.

Od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej pespektywie. W 16 krajach ECE zarządza 185 galeriach handlowymi. Skupiają one ok. 17 500 sklepów mieszczących się na powierzchni 6 mln mkw. osiągając obroty na poziomie 19 miliardów euro rocznie.

Do centrów tych zaliczają się w Polsce m.in.: Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech: Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku.

Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się 15 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe w Bydgoszczy iMilaneo w Stuttgarcie. W sierpniu oddano do użytku Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem,  w połowie października ubiegłego roku Marmara Park w Istambule (Turcja) oraz Central w Bratysławie (Słowacja).

W ramach swoich działów Office Traffic i Industries firma ECE realizuje także obiekty o innym przeznaczeniu, jak choćby niemiecką centralę firmy Philips w Hamburgu, siedzibę firmy ThyssenKrupp w Essen czy hotel Steigenberger na nowym stołecznym lotnisku w Berlinie (BER).

Udziałowcami funduszu ECE Prime European Shopping Centre Fund są czołowi inwestorzy instytucjonalni z całego świata. Fundusz ten zajmuje się głównie nabywaniem działających centrów handlowych posiadających duży potencjał wzrostu wartości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA