PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy zarząd Kerdos ratuje spółkę przed upadłością

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 gru 2015 08:07

Nowy zarząd Kerdos ratuje spółkę przed upadłością Dayli

Sąd w Warszawie umorzył postępowanie w sprawie ogłoszenia upadłości likwidacyjnej spółki Kerdos. Taki wniosek złożył poprzedni zarząd firmy.

REKLAMA

- W uzasadnieniu powyższego postanowienia sąd uznał, iż cofnięcie przez Kerdos w dniu 27 listopada 2015 roku wniosku o upadłość było dopuszczalne, wobec czego postępowanie wywołane przedmiotowym wnioskiem należało umorzyć. Postanowienie stanie się prawomocne, jeżeli nie zostanie wniesione od niego zażalenie w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia - podaje firma w komunikacie.

Zarząd firmy Kerdos 18 grudnia wniósł do sądu wniosek o umorzenie postępowania i wycofanie zgłoszenia upadłości. Jak wykazywały władze firmy, działania starego zarządu mogą poważnie godzić w jej interesy.

Pierwotny wniosek został złożony 13 listopada br. przez stary już zarząd spółki. Nowy zarząd został wybrany podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy zorganizowanego 18 listopada br. W jego skład wchodzi Romuald Kalyciok oraz Mariusz Kuciński.

- Nowy zarząd spółki niezwłocznie podjął działania mające na celu weryfikację stanu spółki w tym w szczególności zaistnienia stanu niewypłacalności będącego podstawą złożonego wniosku o ogłoszenie upadłości. Przeprowadzona przez nowo powołany zarząd analiza samego wniosku o ogłoszenie upadłości oraz dokumentacji dostępnej w siedzibie spółki prowadzi do konstatacji, iż mógł on zostać złożony przedwcześnie, w złej wierze, mając na celu pokrzywdzenie wierzycieli i akcjonariuszy mniejszościowych - podano w komunikacie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA