PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

O perspektywach rozwoju rynku nieruchomości na Europejskim Kongresie Gospodarczym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 mar 2014 10:17

O perspektywach rozwoju rynku nieruchomości na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Podobnie jak w latach ubiegłych, również podczas tegorocznej, szóstej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zaplanowanego w dniach 7-9 maja, odbędą się specjalne sesje poświęcone perspektywom rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, jak i całej Europie Środkowo-Wschodniej.


REKLAMA

W trakcie debaty o inwestowaniu w nieruchomości komercyjne w regionie CEE dyskusja będzie się koncentrować wokół m.in.: atrakcyjności inwestycyjnej stolic regionu, perspektyw wzrostu poszczególnych sektorów tej branży czy najlepszych form finansowania takich przedsięwzięć.

W czasie dyskusji poświęconej kondycji sektora nieruchomości komercyjnych w Polsce uczestnicy postarają się znaleźć odpowiedzi na pytania: w jakim kierunku podąża rynek centrów handlowych, jak polskiemu sektorowi biurowemu, którego rozwój jest w głównej mierze napędzany przez branżę BPO, stwarzać dobre warunki do rozwoju, gdzie szukać źródeł popytu na nowoczesne powierzchnie magazynowe oraz w jakim miejscu jest polskie hotelarstwo i na ile obiekty te są atrakcyjnym produktem inwestycyjnym.

Z kolei szerzej o przyszłości sektora usług dla biznesu w Europie Centralnej będzie mowa w specjalnie przygotowanym panelu, w którym kluczowe tematy to m.in.: kierunki rozwoju branży outsourcingu usług biznesowych w regionie CEE, oczekiwania tej branży czy warunki, które zadecydują o dalszym rozwoju sektora BPO w Polsce.

Znacznie szerszy kontekst wzrostu branży magazynowej zostanie przedstawiony w sesji dotyczącej europejskiej logistyki. Panel ten będzie dotyczyć m.in. perspektyw rozwoju transeuropejskiej sieci korytarzy transportowych i ich wpływu na branżę logistyczną, niezbędnych warunków dla dalszego wzrostu inwestycji czy atrakcyjnych lokalizacji dla deweloperów powierzchni magazynowych i logistycznych.

Niezależnie od specjalizacji, do wszystkich inwestorów zostanie skierowany panel o kreowaniu perspektywicznych lokalizacji dla biznesu, w którym będzie mowa o warunkach budowania atrakcyjności miast i regionów Polski dla nowych inwestycji, kompetencjach władz państwowych i regionalnych w tworzeniu przewag konkurencyjnych lokalizacji czy współpracy i dobrych praktykach na linii jednostki samorządowe - inwestorzy.

Tradycyjnie już jedną z imprez towarzyszących Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu będzie przyznanie nagród Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2014. Konkurs ma za zadanie wyłonić projekty deweloperskie, które w ostatnim roku w istotny sposób wpłynęły na poprawę jakości życia w mieście, wzbogaciły jego ofertę dla biznesu, turystki, kultury i rozrywki, przyczyniły się do rewitalizacji zdegradowanej tkanki miejskiej, a także stały się rozpoznawalnym symbolem aglomeracji.

Wiecej o kongresie: www.eecpoland.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA