PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Obiecujący start Atrium

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 maj 2017 10:39

Obiecujący start Atrium Liad Barzilai

Firma Atrium zanotowała niewielki wzrost przychodów w I kwartale. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, najbardziej obiecujący jest znacznie wyższy zysk.

REKLAMA

- Dla Atrium rok rozpoczął się obiecująco, gdyż w pierwszym kwartale 2017 roku we wszystkich naszych lokalizacjach odnotowaliśmy poprawę kluczowych wskaźników i porównywalnych danych dochodu netto z najmu. Są to niewątpliwie korzyści płynące z obecnie realizowanego przez nas repozycjonowania portfela i przyjętej strategii modernizacji nieruchomości. Po rekordowo niskich wynikach w IV kwartale 2016 roku, w I kwartale 2017 roku cieszy nas również zmiana trendu w Rosji, gdzie według porównywalnych danych, dochody z naszych aktywów wzrosły aż o 31 proc. Ten wzrost, w połączeniu z bardzo dobrymi wynikami pozostałych nieruchomości Grupy na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni, stworzył impuls do rozpoczęcia roku przez Grupę Atrium z korzystną dynamiką przychodów. Sukces z początku roku z pewnością wykorzystamy do dalszego rozwoju działalności, podobnie jak efekty realizowanego przez nas programu ograniczania kosztów i planu poprawy efektywności kosztowej. Jednocześnie będziemy kontynuować inwestowanie w projekty przebudowy i rozbudowy naszych obiektów - tłumaczy Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium.

W oparciu o porównywalne dane, dochód netto z najmu zwiększył się o 8,5 proc., co było wynikiem wzrostu we wszystkich krajach, zaś w Rosji nawet o 31 proc. (+6 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2016).

Na poziomie operacyjnym Grupa wypadła bardzo dobrze, odnotowując poprawę zysku operacyjnego EBITDA o 13,5 proc., a o 6,3 proc. wzrost skorygowanych zysków spółki według danych EPRA i 19,9 proc. wzrost zysku po opodatkowaniu. 

Sytuacja bilansowa jest bardzo korzystna dla przyszłego rozwoju Spółki. Suma gotówki i zbywalnych papierów wartościowych kształtuje się na poziomie 135 mln euro, do dyspozycji pozostaje 175 mln euro niewykorzystanego kredytu odnawialnego, a poziom dźwigni finansowej jest niski.

Realizowane są projekty przebudowy i rozbudowy na 300 mln euro, co zwiększy powierzchnię najmu brutto (GLA) o 70 tys. mkw.

Podpisanie porozumienia ramowego, będącego podstawą rozstrzygnięcia większości roszczeń, stanowi ważny etap w zakresie roszczeń w przejętych sprawach sądowych w Austrii.

W marcu 2017 roku ogłoszono program poprawy efektywności kosztowej, który - w wyniku podpisania porozumienia ramowego o zobowiązaniach i zidentyfikowania usprawnień w ramach działalności operacyjnej - począwszy od 2018 roku ma przynosić oszczędności kosztów administracyjnych na poziomie 10 mln euro rocznie (5 - 6 mln euro w 2017 roku). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA