PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Obiecujący start Atrium

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 maj 2017 10:39

Obiecujący start Atrium Liad Barzilai

Firma Atrium zanotowała niewielki wzrost przychodów w I kwartale. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, najbardziej obiecujący jest znacznie wyższy zysk.

REKLAMA

- Dla Atrium rok rozpoczął się obiecująco, gdyż w pierwszym kwartale 2017 roku we wszystkich naszych lokalizacjach odnotowaliśmy poprawę kluczowych wskaźników i porównywalnych danych dochodu netto z najmu. Są to niewątpliwie korzyści płynące z obecnie realizowanego przez nas repozycjonowania portfela i przyjętej strategii modernizacji nieruchomości. Po rekordowo niskich wynikach w IV kwartale 2016 roku, w I kwartale 2017 roku cieszy nas również zmiana trendu w Rosji, gdzie według porównywalnych danych, dochody z naszych aktywów wzrosły aż o 31 proc. Ten wzrost, w połączeniu z bardzo dobrymi wynikami pozostałych nieruchomości Grupy na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni, stworzył impuls do rozpoczęcia roku przez Grupę Atrium z korzystną dynamiką przychodów. Sukces z początku roku z pewnością wykorzystamy do dalszego rozwoju działalności, podobnie jak efekty realizowanego przez nas programu ograniczania kosztów i planu poprawy efektywności kosztowej. Jednocześnie będziemy kontynuować inwestowanie w projekty przebudowy i rozbudowy naszych obiektów - tłumaczy Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium.

W oparciu o porównywalne dane, dochód netto z najmu zwiększył się o 8,5 proc., co było wynikiem wzrostu we wszystkich krajach, zaś w Rosji nawet o 31 proc. (+6 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2016).

Na poziomie operacyjnym Grupa wypadła bardzo dobrze, odnotowując poprawę zysku operacyjnego EBITDA o 13,5 proc., a o 6,3 proc. wzrost skorygowanych zysków spółki według danych EPRA i 19,9 proc. wzrost zysku po opodatkowaniu. 

Sytuacja bilansowa jest bardzo korzystna dla przyszłego rozwoju Spółki. Suma gotówki i zbywalnych papierów wartościowych kształtuje się na poziomie 135 mln euro, do dyspozycji pozostaje 175 mln euro niewykorzystanego kredytu odnawialnego, a poziom dźwigni finansowej jest niski.

Realizowane są projekty przebudowy i rozbudowy na 300 mln euro, co zwiększy powierzchnię najmu brutto (GLA) o 70 tys. mkw.

Podpisanie porozumienia ramowego, będącego podstawą rozstrzygnięcia większości roszczeń, stanowi ważny etap w zakresie roszczeń w przejętych sprawach sądowych w Austrii.

W marcu 2017 roku ogłoszono program poprawy efektywności kosztowej, który - w wyniku podpisania porozumienia ramowego o zobowiązaniach i zidentyfikowania usprawnień w ramach działalności operacyjnej - począwszy od 2018 roku ma przynosić oszczędności kosztów administracyjnych na poziomie 10 mln euro rocznie (5 - 6 mln euro w 2017 roku). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA