PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Obiekty handlowe w centrach miast to nie jest negatywne zjawisko

  • Autor: Tomasz Elżbieciak
  • 08 cze 2015 09:35

Obiekty handlowe w centrach miast to nie jest negatywne zjawisko Tomasz Konior

We wszystkim musi istnieć równowaga. Także w miastach. Istniał trend lokowania handlu i mieszkań na obrzeżach, przez co miasta się rozlały - mówi katowicki architekt Tomasz Konior.

REKLAMA

Tomasz Konior to m.in. autor projektu nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, która jest wymieniana wśród nowych symboli Katowic.

W pracowni Koniora zaprojektowano również budynek nowego Supersamu, który ma zostać oddany do użytku na przełomie września i października 2015 r. Obiekt będzie oferował 23 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. W ubiegłym miesiącu inwestor - Griffin Real Estate - zawiesił symboliczną wiechę na budowie.

Inwestycja powstaje przy ul. Piotra Skargi - obok węzła komunikacji miejskiej oraz w sąsiedztwie dworca PKS. Nowy Supersam będzie kontynuował handlową tradycję tego miejsca trwającą od lat 30 XX w., którą zapoczątkowała zbudowana tam hala targowa.

- Zawsze stawiamy duży nacisk na to, aby obiekt wpisał się w miasto, a mówiąc bardziej branżowo, w tkankę urbanistyczną. W Katowicach mamy bardzo odmienne doświadczenia pod tym względem. Istnieje wiele ważnych obiektów, które nie tworzą tkanki miejskiej, gdyż są położone „osobno” - wskazał Konior.

- Mam poczucie, że w przypadku Supersamu udało się ten cel osiągnąć i budynek jest położony w zdrowy sposób - uzupełnia przestrzeń, stanowiąc kwartał zabudowy, a przed nim może powstać plac miejski - dodał.

Konior wyraził nadzieję, że inwestycja wzmocni potencjał śródmieścia, a także będzie miała pozytywny wpływ na kształtowanie otoczenia.

- W pewnym sensie wyznaczamy standardy i mam poczucie, że są to zdrowe, miejskie standardy. Również ważna jest przestrzeń pomiędzy budynkami - place i ulice. Jest tu fantastyczne przedpole, które - mam nadzieję - wkrótce się tym placem stanie - wskazał Konior mówiąc o terenach wokół Supersamu.

Czytaj więcej - Miejsce na handel jest w centrach miast

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA