PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Obiekty handlowe w centrach miast to nie jest negatywne zjawisko

  • Autor: Tomasz Elżbieciak
  • 08 cze 2015 09:35

Obiekty handlowe w centrach miast to nie jest negatywne zjawisko Tomasz Konior

We wszystkim musi istnieć równowaga. Także w miastach. Istniał trend lokowania handlu i mieszkań na obrzeżach, przez co miasta się rozlały - mówi katowicki architekt Tomasz Konior.

REKLAMA

Tomasz Konior to m.in. autor projektu nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, która jest wymieniana wśród nowych symboli Katowic.

W pracowni Koniora zaprojektowano również budynek nowego Supersamu, który ma zostać oddany do użytku na przełomie września i października 2015 r. Obiekt będzie oferował 23 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. W ubiegłym miesiącu inwestor - Griffin Real Estate - zawiesił symboliczną wiechę na budowie.

Inwestycja powstaje przy ul. Piotra Skargi - obok węzła komunikacji miejskiej oraz w sąsiedztwie dworca PKS. Nowy Supersam będzie kontynuował handlową tradycję tego miejsca trwającą od lat 30 XX w., którą zapoczątkowała zbudowana tam hala targowa.

- Zawsze stawiamy duży nacisk na to, aby obiekt wpisał się w miasto, a mówiąc bardziej branżowo, w tkankę urbanistyczną. W Katowicach mamy bardzo odmienne doświadczenia pod tym względem. Istnieje wiele ważnych obiektów, które nie tworzą tkanki miejskiej, gdyż są położone „osobno” - wskazał Konior.

- Mam poczucie, że w przypadku Supersamu udało się ten cel osiągnąć i budynek jest położony w zdrowy sposób - uzupełnia przestrzeń, stanowiąc kwartał zabudowy, a przed nim może powstać plac miejski - dodał.

Konior wyraził nadzieję, że inwestycja wzmocni potencjał śródmieścia, a także będzie miała pozytywny wpływ na kształtowanie otoczenia.

- W pewnym sensie wyznaczamy standardy i mam poczucie, że są to zdrowe, miejskie standardy. Również ważna jest przestrzeń pomiędzy budynkami - place i ulice. Jest tu fantastyczne przedpole, które - mam nadzieję - wkrótce się tym placem stanie - wskazał Konior mówiąc o terenach wokół Supersamu.

Czytaj więcej - Miejsce na handel jest w centrach miast


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA