PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Obroty Grupy EMF przekroczyły 3 mld zł

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 lut 2012 12:31

Roczne obroty Grupy EMF w 2011 r. po raz pierwszy przekroczyły 3 mld zł. Wyniki finansowe grupy były lepsze w porównaniu z rokiem 2010 - przychody ze sprzedaży wzrosły o 11 proc., a o 8 proc. powiększył się zysk EBITDA z działalności operacyjnej. Grupa zanotowała też wzrost marży brutto o 10 proc. Zysk netto EM&F zamknął się w kwocie 89 mln zł i był wyższy o 9 proc. od wyniku sprzed roku.

REKLAMA

Całkowite przychody ze sprzedaży Grupy EM&F wyniosły w 2011 roku 3,2 mld zł. W Grupie Empik zamknęły się one w kwocie 1,2 mld zł, w Grupie Smyk - 969 mln zł, a w segmencie „moda i uroda" osiągnęły 868 mln zł. EBITDA z działalności operacyjnej grupy w 2011 r. wyniosła 261 mln zł i była wyższa o 8 proc. niż w roku 2010.

Ujemne przychody ze sprzedaży LFL (na porównywalnej bazie punktów handlowo-usługowych, liczone po kursie stałym) w segmencie „moda i uroda" (-9,8 proc.) spowodowane były spadkiem liczby odwiedzających sklepy. Jednocześnie zanotowano wzrost wskaźników konwersji liczby kupujących do odwiedzających sklepy.

Najgorsze wyniki i ujemne LFL miały marki Peackocks, Esprit oraz Wallis, na co złożyły się między innymi nietrafione kolekcje oraz ciepła zima. Najlepsze wyniki i dodatnie LFL osiągnęły marki Aldo, River Island, New Look oraz Mexx.

Istotny wpływ na wynik EBITDA Grupy EM&F miał zysk ze sprzedaży 31 proc. udziałów w spółce EPCD w wysokości 28,4 mln zł, z czego 15 mln zł powiększyło zysk EBITDA segmentu Moda i Uroda, a 13 mln zł wpłynęło na wynik holdingu NFI EM&F. Na zysk EBITDA wpłynęły również m.in. bardzo dobre wyniki Grupy Smyk (wysoka sprzedaż i utrzymanie kosztów operacyjnych na niskim poziomie).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA