PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Od ponad pół wieku podbija serca dzieci i ich rodziców. Poznaj historię marki Smyk

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 wrz 2015 11:55

Od ponad pół wieku podbija serca dzieci i ich rodziców. Poznaj historię marki Smyk Sklep sieci Smyk

Smyk to międzynarodowa sieć sklepów z artykułami dla dzieci. Salony z tym logo zlokalizowane są w największych polskich miastach, a koncepcja dynamicznego rozwoju zakłada otwieranie nowych placówek w najlepszych centrach handlowych. Smyk jest jednym z najemców nominowanych do Prime Property Prize 2015.

REKLAMA

Smyk oferuje wybór zabawek, artykułów szkolnych, książek, multimediów, akcesoriów dla niemowląt oraz odzieży i obuwia dla dzieci od chwili urodzenia do 14. roku życia. Wyłącznie w sieci Smyk dostępne są marki: SMIKI (zabawki) oraz COOL CLUB (odzież i obuwie).

Poznaj inne nominowane obiekty i oddaj głos!

Historia sieci Smyk sięga 1952 roku, kiedy to powstał popularny CeDeT - Centralny Dom Towarowy - pierwszy po wojnie dom towarowy stolicy, mieszczący się u zbiegu ulicy Kruczej i Alej Jerozolimskich w Warszawie. Jego właścicielem było państwowe przedsiębiorstwo Domy Towarowe "Centrum". Charakterystyczny, przeszklony budynek był nie tylko wielką atrakcją minionej epoki. Do dziś pozostaje wyrazem i symbolem nowoczesnych i twórczych, jak na swój czas, poszukiwań, będących kontynuacją przedwojennej awangardy.  

We wrześniu 1975 roku w Centralnym Domu Towarowym wybuchł pożar, który zupełnie strawił wnętrze i elewację budynku. Tak rozległe zniszczenia spowodowały konieczność jego całkowitej odbudowy. Wśród mieszkańców Warszawy ogłoszono konkurs na nazwę nowego, powstającego w miejscu dawnego CeDeTu, sklepu.

I tak, w grudniu 1977 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, otwarty został Smyk - jedyny w Warszawie sklep o tak dużej powierzchni przeznaczony wyłącznie dla dzieci.  To właśnie tutaj ubierały się pokolenia młodych Polaków, których rodzice przyjeżdżali specjalnie do Warszawy na zakupy. Historia Smyka stała się podstawą pozytywnych wspomnień, które do dziś owocują rzeszami klientów, wracających do Smyka po zakupy dla swoich dzieci.

Ekspansja sieci Smyk rozpoczęła się w 2000 r., kiedy dom towarowy Smyk został wyłączony z Domów Towarowych Centrum. Powołano wówczas samodzielną spółkę: Smyk Sp. z o.o.

Po zakończeniu tworzenia formatu sieci oraz pozycjonowania marki na rynku, rozpoczęto prace nad udoskonaleniem oferty, wyglądem sklepów oraz wizualizacją marketingową. Efektem tych działań jest międzynarodowa sieć specjalistycznych sklepów z artykułami dla dzieci. 

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA