PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Od zapachu po mapy ciepła, czyli technologie w służbie handlu

 • Autor: PropertyNews.pl
 • 18 gru 2017 14:49

Od zapachu po mapy ciepła, czyli technologie w służbie handlu Paweł Świć z Nanovo

Jeszcze do niedawna o zwiększenie sprzedaży dbali sami sprzedawcy, potem pojawiły się techniki i teorie marketingowe, dopuszczające wykorzystanie np. światła czy doboru odpowiednich kolorów opakowań, co spowodować miało zwiększenie chęci potencjalnego konsumenta do wejścia w posiadanie danego dobra. Dziś – jak mówią specjaliści – weszliśmy w całkiem nową erę. Do zwiększenia sprzedaży używa się bowiem najnowszych osiągnięć na polu informatyki czy techniki telewizyjnej, choć... nie tylko.

REKLAMA

- Obecność nowych technologii umożliwia zbieranie istotnych danych o klientach, które mogą, ale nie muszą, być wykorzystywane przez marki. Im większa wiedza o klientach, tym większe prawdopodobieństwo trafności prowadzonych działań marketingowych – mówi Paweł Świć z Nanovo, polskiej firmy technologicznej, która specjalizuje się w rozwiązaniach związanych z wykorzystywaniem doświadczenia konsumenckiego (ang. Customer Experience). - Przecież taki jest podstawowy cel marketingu – zbadać, analizować i wykorzystywać poznane czynniki determinujące zachowania oraz bezpośredni wpływ na decyzje zakupowe klientów.

Większość decyzji zakupowych podejmujemy pod wpływem emocji, dlatego bardzo istotną rolę w kreowaniu przestrzeni dla klientów odgrywają takie elementy jak: oświetlenie, zapach, muzyka oraz wyświetlany kontent marketingowy.

- Od lat podlegamy różnego rodzaju manipulacjom, które mają zachęcić nas, jako klientów, do dokonania odpowiedniego zakupu. Z biegiem czasu działania te stają się coraz bardziej precyzyjne. Nic dziwnego, bo najnowsze osiągnięcia wykorzystywane są także w marketingu. Czy to źle? A ile czasu ma klient na dokonanie wyboru, szczególnie teraz, gdy tak dużo jest różnych dóbr – komentuje Monika Dreger, psycholog Warszawskiej Grupy Psychologicznej.

Obraz czyli przekonujące treści na ekranie

Warto więc wytaczać „technologiczne działa”, bo jest o kogo walczyć. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown, ponad 60 proc. klientów jest w stanie zmienić swoje decyzje zakupowe w punkcie sprzedaży w skutek oddziaływania spersonalizowanego kontentu marketingowego dystrybuowanego przez znaną już technologię digital signage, czyli atrakcyjnie prezentowane treści bądź obrazy (np. filmy reklamowe) na cyfrowych monitorach, co w rezultacie przyczynia się do wzrostu sprzedaży nawet do 20 procent.

- Ostatnie badania skuteczności technologii Digital Signage dla jednej z marek potwierdziły, że emitowanie treści lub obrazy (ew. filmy) prezentowane na monitorach w punktach sprzedaży jest bardzo skuteczne oddziaływanie na odbiorcę, który intensywnie analizuje przekazywane treści. – mówi Paweł Świć. - Rezultat przeprowadzonych badań mówi nam, czego klient danej marki potrzebuje i jak odbiera zmianę – dodaje ekspert i przewiduje, jak wyglądać będzie rozwój tej dziedziny. - Trendem na przyszłość będzie z pewnością automatyzacja wyświetlanego kontentu i pełna integracja z odbiorcą.

 • Artmetic 2017-12-31 04:00:09
  Marketing sensoryczny i internetowy:
  artmetic.pl
 • xxx 2017-12-22 12:22:09
  No tak. Bardzo ciekawy ekspert.
 • Człowiek_z_branży 2017-12-22 11:58:59
  Nie wydaję mi się, żeby Pan Paweł po pół roku pracy w branży był ekspertem, na którego się kreuje. Z ingormacji na linkedin można samemu wyciągnąć wnioski;). Jestem ciekaw jakie projekty wdrażał Pan Paweł i czym może się w swoim portfolio pochwalić.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA