PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Odlotowe kina

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 sie 2013 11:16

Kino jest najbardziej pożądanym przez pasażerów udogodnieniem na lotnisku, wykazały najnowsze międzynarodowe badania Skyscanner. Wskazała na nie blisko połowa badanych. W niezwykłe pomysły celują zwłaszcza porty azjatyckie, umożliwiające swoim gościom korzystanie z pól golfowych, basenów, lodowisk, a także galerii sztuki.

REKLAMA

Badanie portalu Skyscanner, przeprowadzone zostały na międzynarodowej grupie 10 tysięcy pasażerów lotnisk. Najwięcej, bo aż 49 proc. badanych, zapytanych o preferowane udogodnienie na lotnisku, wskazało na kino. Wyprzedziło ono nie tylko biblioteki (32 proc.), czy baseny (20 proc.), ale także... wygodne miejsca do spania (36 proc.). Dostęp do najnowszych kinowych hitów i nowoczesnych sal umożliwiły gościom dotychczas m.in. azjatyckie porty lotnicze w Hong Kongu, Seulu i Singapurze. W Europie filmy można oglądać m.in. na lotniskach Monachium i Pradze.

Z roku na rok, m.in. dzięki popularyzacji tanich linii lotniczych, rośnie liczba pasażerów lotnisk. Konieczność przesiadki, często wiążąca się z wielogodzinnym oczekiwaniem na kolejne połączenie, generuje nowe możliwości dla operatorów lotnisk.

- Według danych portu lotniczego we Frankfurcie, średni czas przebywania na lotnisku przez pasażerów wynosi około 150 minut. Co więcej, pasażerowie przesiadający się między lotami spędzają na nim średnio nie mniej, niż 200 minut . Trudno się więc dziwić, że na znaczeniu zyskuje oferta rozrywkowa, dostępna na lotniskach, pozwalająca gościom portu sensownie spędzić wolny czas. Organizacja kin w portach lotniczych wymaga jednak rozbudowanej i nowoczesnej infrastruktury, w Polsce wciąż rzadko spotykanej - większość rodzimych lotnisk to wciąż obiekty starszej generacji. Dlatego, o ile rozwój podobnych inicjatyw za granicą jest możliwy, w naszym kraju kina na lotniskach wciąż pozostają jedynie ciekawostką, która dopiero w przyszłości może okazać się ciekawą niszą, uważa Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Sale projekcyjne pojawiają się za to coraz częściej na dworcach. Na przykład, Koleje Rosyjskie zapowiedziały pod koniec ubiegłego roku otwarcie w najbliższym czasie na swoich stacjach 40 kin, przy współpracy z prywatnymi inwestorami i dużymi operatorami kinowymi. Także w Polsce kina coraz częściej są lokowane w najbliższej okolicy dworców kolejowych, np. w Warszawie, Wrocławiu. W 2014 r. kolejne tego typu kino zawita do Łodzi. Pojawiają się także ciekawe jednorazowe inicjatywy, takie jak np. zorganizowana w poczekalni wrocławskiego Dworca Głównego jednodniowa sala projekcyjna, prezent dla gości nowo wyremontowanej stacji.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA