PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Odnowa Copernicusa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 mar 2016 08:00

Odnowa Copernicusa Atrium Copernicus

Rozbudowa i zmiana oferty centrum handlowego to jedne ze źródeł znacznego wzrostu odwiedzalności Atrium Copernicus w Toruniu.

REKLAMA

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, jakie osiągnęło Atrium Copernicus w 2015 roku. To przede wszystkim zasługa rozbudowy i modernizacji centrum, która została zakończona w marcu oraz odświeżeniu miksu najemców. Po oddaniu do użytku nowej części obiektu odnotowaliśmy wzrost wskaźnika odwiedzalności o prawie 1/3. To oznacza, że nasza decyzja o rozwinięciu i unowocześnieniu tego obiektu była jak najbardziej słuszna, a nasi klienci potrzebowali zmian. Według naszych statystyk po rozbudowie wróciła do nas duża część klientów spoza Torunia, co jest kluczowe w utrzymaniu pozycji lidera w regionie. Obecnie zasięg obiektu obejmuje prawie 350 tys. mieszkańców Torunia oraz ościennych miejscowości - tłumaczy Marta Hamarowicz, dyrektor działu najmu Atrium Poland Real Estate Management.

W minionym roku najważniejszym wydarzeniem było oddanie do użytku dodatkowych 17,3 tys. mkw., dzięki czemu centrum zyskało prawie drugie tyle nowoczesnej powierzchni handlowej i stało się największym obiektem w Toruniu. Obecnie liczy ono 47 tys. mkw. GLA oraz posiada 144 lokale handlowo-usługowe.

- Cała koncepcja rozbudowy była zaplanowana tak, aby nie ingerować w codzienne życie obiektu oraz zniwelować wszelkie różnice pomiędzy starą a nową częścią budynku, tak aby nie były one odczuwane przez klientów. Proces ten był bardzo skomplikowany logistycznie, ale zakończył się sukcesem. Największe zmiany zaszły w strefie food court, gdzie pojawili się nowi najemcy, m.in. restauracja McDonalds, ale została również odświeżona i ujednolicona warstwa wizualna i kolorystyczna tego obszaru. Prace modernizacyjne wciąż trwają, w planach jest jeszcze m.in. wymiana mebli, a całość działań zakończy się na przełomie lutego i marca bieżącego roku - dodaje Hamarowicz.

- Po uzyskaniu dodatkowej powierzchni handlowej mogliśmy również odświeżyć miks najemców Atrium Copernicus. W nowej części obiektu znalazły się znane marki, z których część zadebiutowała w regionie, m.in. klientów powitał pierwszy w mieście salon sieci Decathlon. Rozwinięta została również część rozrywkowo-rekreacyjna, gdzie pojawiła się np. sala zabaw dla dzieci licząca ponad 730 mkw. W ramach rozbudowy obiektu powstał również większy także parking, dzięki czemu uzyskaliśmy łącznie 1470 miejsc postojowych - tłumaczy przedstawiciel galerii.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA