PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Odnowa Copernicusa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 mar 2016 08:00

Odnowa Copernicusa Atrium Copernicus

Rozbudowa i zmiana oferty centrum handlowego to jedne ze źródeł znacznego wzrostu odwiedzalności Atrium Copernicus w Toruniu.

REKLAMA

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, jakie osiągnęło Atrium Copernicus w 2015 roku. To przede wszystkim zasługa rozbudowy i modernizacji centrum, która została zakończona w marcu oraz odświeżeniu miksu najemców. Po oddaniu do użytku nowej części obiektu odnotowaliśmy wzrost wskaźnika odwiedzalności o prawie 1/3. To oznacza, że nasza decyzja o rozwinięciu i unowocześnieniu tego obiektu była jak najbardziej słuszna, a nasi klienci potrzebowali zmian. Według naszych statystyk po rozbudowie wróciła do nas duża część klientów spoza Torunia, co jest kluczowe w utrzymaniu pozycji lidera w regionie. Obecnie zasięg obiektu obejmuje prawie 350 tys. mieszkańców Torunia oraz ościennych miejscowości - tłumaczy Marta Hamarowicz, dyrektor działu najmu Atrium Poland Real Estate Management.

W minionym roku najważniejszym wydarzeniem było oddanie do użytku dodatkowych 17,3 tys. mkw., dzięki czemu centrum zyskało prawie drugie tyle nowoczesnej powierzchni handlowej i stało się największym obiektem w Toruniu. Obecnie liczy ono 47 tys. mkw. GLA oraz posiada 144 lokale handlowo-usługowe.

- Cała koncepcja rozbudowy była zaplanowana tak, aby nie ingerować w codzienne życie obiektu oraz zniwelować wszelkie różnice pomiędzy starą a nową częścią budynku, tak aby nie były one odczuwane przez klientów. Proces ten był bardzo skomplikowany logistycznie, ale zakończył się sukcesem. Największe zmiany zaszły w strefie food court, gdzie pojawili się nowi najemcy, m.in. restauracja McDonalds, ale została również odświeżona i ujednolicona warstwa wizualna i kolorystyczna tego obszaru. Prace modernizacyjne wciąż trwają, w planach jest jeszcze m.in. wymiana mebli, a całość działań zakończy się na przełomie lutego i marca bieżącego roku - dodaje Hamarowicz.

- Po uzyskaniu dodatkowej powierzchni handlowej mogliśmy również odświeżyć miks najemców Atrium Copernicus. W nowej części obiektu znalazły się znane marki, z których część zadebiutowała w regionie, m.in. klientów powitał pierwszy w mieście salon sieci Decathlon. Rozwinięta została również część rozrywkowo-rekreacyjna, gdzie pojawiła się np. sala zabaw dla dzieci licząca ponad 730 mkw. W ramach rozbudowy obiektu powstał również większy także parking, dzięki czemu uzyskaliśmy łącznie 1470 miejsc postojowych - tłumaczy przedstawiciel galerii.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA