PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Odpowiedzialny biznes w centrach handlowych - moda, która się opłaca

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 sty 2017 13:30

Odpowiedzialny biznes w centrach handlowych - moda, która się opłaca Gemini Park Tarnów

W ciągu ostatnich 15 lat strategia odpowiedzialności społecznej wpłynęła przede wszystkim na sposób kształtowania firm, zwracanie uwagi na ekologię oraz odpowiadanie na potrzeby społeczeństwa. Coraz częściej korzyści z CSR dostrzegają także właściciele galerii handlowych - wynika z z raportu Menedżerowie CSR.

REKLAMA

Respondenci badania Menedżerowie CSR podkreślają, że podejmowanie aktywności z zakresu CSR przez firmy przyczynia się do rozwiązywania problemów związanych z edukacją, pomocą społeczną i ekologią. Wśród osiąganych przez przedsiębiorstwa korzyści ze strategii CSR badani wymienili m.in. podniesienie poziomu zaangażowania pracowników, zwiększenie rozpoznawalności marki jako odpowiedzialnej społecznie oraz poprawę relacji z lokalnymi społecznościami.

Koncepcja CSR zakłada odpowiedzialność organizacji za konsekwencje i wpływ podejmowanych przez nią decyzji na szeroko pojęte otoczenie, czyli społeczeństwo oraz środowisko. Przedsiębiorstwa stosujące się do wytycznych CSR działają etycznie i przejrzyście w obszarach tj. m.in. środowisko, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Coraz częściej w działania tego typu angażują się galerie handlowe, niejednokrotnie stając się ich inicjatorami w regionie. CSR to nieodłączny element ich strategii funkcjonowania na rynku lokalnym, dzięki któremu identyfikują się ze społecznością i oferują jej udział w wartościowych przedsięwzięciach.

- Rośnie liczba dobrych praktyk z zakresu CSR zgłaszanych przez firmy w Polsce. Są to zarówno inicjatywy nowe, jak i długoletnie, najwięcej propozycji firmy mają dla swoich pracowników i społeczności lokalnych, w których funkcjonują. W dzisiejszych czasach firma ma przynosić wartość, a nie tylko zysk – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

- CSR przynosi wiele korzyści, zarówno dla galerii handlowej, jak i mieszkańców regionu, dlatego aktywnie angażujemy się w działania na rzecz otoczenia Gemini Park Tarnów. Dzięki nim jesteśmy blisko społeczności, oferujemy jej udział w wartościowych przedsięwzięciach i jednocześnie zyskujemy jej szacunek, pokazując, że zależy nam na dobrych stosunkach z naszymi interesariuszami. Ulokowani pomiędzy dużymi tarnowskimi osiedlami staliśmy się integralną częścią tkanki miejskiej, będąc przyjaznym i akceptowanym sąsiadem dla mieszkańców tej części miasta. Nasze wysiłki zostały już kilkukrotnie docenione prestiżowymi nagrodami, m.in. HumanitAS - komentuje Kinga Witek, dyrektor marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA