PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Odpowiedzialny biznes w centrach handlowych - moda, która się opłaca

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 sty 2017 13:30

Odpowiedzialny biznes w centrach handlowych - moda, która się opłaca Gemini Park Tarnów

W ciągu ostatnich 15 lat strategia odpowiedzialności społecznej wpłynęła przede wszystkim na sposób kształtowania firm, zwracanie uwagi na ekologię oraz odpowiadanie na potrzeby społeczeństwa. Coraz częściej korzyści z CSR dostrzegają także właściciele galerii handlowych - wynika z z raportu Menedżerowie CSR.

REKLAMA

Respondenci badania Menedżerowie CSR podkreślają, że podejmowanie aktywności z zakresu CSR przez firmy przyczynia się do rozwiązywania problemów związanych z edukacją, pomocą społeczną i ekologią. Wśród osiąganych przez przedsiębiorstwa korzyści ze strategii CSR badani wymienili m.in. podniesienie poziomu zaangażowania pracowników, zwiększenie rozpoznawalności marki jako odpowiedzialnej społecznie oraz poprawę relacji z lokalnymi społecznościami.

Koncepcja CSR zakłada odpowiedzialność organizacji za konsekwencje i wpływ podejmowanych przez nią decyzji na szeroko pojęte otoczenie, czyli społeczeństwo oraz środowisko. Przedsiębiorstwa stosujące się do wytycznych CSR działają etycznie i przejrzyście w obszarach tj. m.in. środowisko, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Coraz częściej w działania tego typu angażują się galerie handlowe, niejednokrotnie stając się ich inicjatorami w regionie. CSR to nieodłączny element ich strategii funkcjonowania na rynku lokalnym, dzięki któremu identyfikują się ze społecznością i oferują jej udział w wartościowych przedsięwzięciach.

- Rośnie liczba dobrych praktyk z zakresu CSR zgłaszanych przez firmy w Polsce. Są to zarówno inicjatywy nowe, jak i długoletnie, najwięcej propozycji firmy mają dla swoich pracowników i społeczności lokalnych, w których funkcjonują. W dzisiejszych czasach firma ma przynosić wartość, a nie tylko zysk – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

- CSR przynosi wiele korzyści, zarówno dla galerii handlowej, jak i mieszkańców regionu, dlatego aktywnie angażujemy się w działania na rzecz otoczenia Gemini Park Tarnów. Dzięki nim jesteśmy blisko społeczności, oferujemy jej udział w wartościowych przedsięwzięciach i jednocześnie zyskujemy jej szacunek, pokazując, że zależy nam na dobrych stosunkach z naszymi interesariuszami. Ulokowani pomiędzy dużymi tarnowskimi osiedlami staliśmy się integralną częścią tkanki miejskiej, będąc przyjaznym i akceptowanym sąsiadem dla mieszkańców tej części miasta. Nasze wysiłki zostały już kilkukrotnie docenione prestiżowymi nagrodami, m.in. HumanitAS - komentuje Kinga Witek, dyrektor marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA