PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Okręt Wojciechowskiego wypływa z mieszkaniowej przystani

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 maj 2012 14:24

Okręt Wojciechowskiego wypływa z mieszkaniowej przystani

Józef Wojciechowski coraz śmielej wchodzi na rynek nieruchomości komercyjnych, ale podkreśla, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. O tym, że kontrolowana przez niego spółka J.W. Construction poważnie myśli o rozwoju w tym sektorze, świadczą nie tylko prowadzone już inwestycje, ale i zabezpieczone projekty w całej Polsce.

REKLAMA

Zdaniem Józefa Wojciechowskiego gra jest warta świeczki, bo z budowy centrum handlowego wartego 250-300 mln zł, zysk dla inwestora może wynieść nawet 100 mln zł.

Spółka J.W. Construction realizuje obecnie trzy duże inwestycje komercyjne w Polsce, z czego jedna jest w trakcie budowy, a rozpoczęcie dwóch kolejnych zaplanowano jeszcze w tym roku. Do tego dochodzą mniejsze przedsięwzięcia biurowe i hotelowe.

- To dużo, jak na początek naszej działalności na rynku nieruchomości komercyjnych. Nie mówimy jednak ostatniego słowa. W planach mamy już kolejne inwestycje - zapowiada Józef Wojciechowski, przewodniczący Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding SA.

Biura, handel i hotele
Jedna z największych inwestycji komercyjnych J.W. Construction - kompleks biurowo-handlowo-hotelowy Hanza Tower - powstaje w Szczecinie. Obiekt o powierzchni ponad 36 tys. mkw., z 25 kondygnacjami naziemnymi ma być najwyższym budynkiem na linii Berlin-Gdynia. 1/3 powierzchni zajmie galeria handlowa. Kompleks ma być gotowy za ok. dwa lata.

- Jak dotąd jesteśmy zadowoleni z zainteresowania wynajmem powierzchni w naszej inwestycji. Podpisaliśmy już kilka listów intencyjnych, co pozwala z optymizmem patrzeć na komercjalizację obiektu - wyjaśnia Józef Wojciechowski. Jak dodaje, Szczecin jest dziś w podobnym miejscu, w którym Wrocław i Poznań były 10 lat temu. - To oznacza dla miasta świetne perspektywy. Obserwując tempo rozwoju nie mamy obaw co do wynajmu powierzchni - podkreśla Wojciechowski.

Kolejna duża inwestycja komercyjna ma powstać na warszawskiej Woli. Spółka jest w trakcie negocjacji dotyczących zakupu działki przy ul. Kasprzaka. Jeżeli rozmowy zostaną pozytywnie zakończone, osiedle przy Kasprzaka będzie jednym z flagowych projektów firmy. W tej inwestycji Józef Wojciechowski połączy biznes mieszkaniowy z komercyjnym. 72 tys. mkw. powierzchni użytkowej, czyli ok. 30 proc. powierzchni całkowitej, przeznaczy na funkcje komercyjne oraz rozrywkowe.

- Projekt zakłada realizację 3 tys. mieszkań, w których zamieszka ok. 10 tys. osób. Centrum handlowe ma w pierwszej kolejności zaspokoić ich potrzeby - planuje Józef Wojciechowski.

Inwestycja przy ul. Kasprzaka nie będzie klasyczną galerią handlową, gdyż w tej lokalizacji prawo nie zezwala na budowę obiektów handlowych o powierzchni ponad 2 tys. mkw.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA