PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Olsztyńska Alfa zostanie zmodernizowana

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lut 2013 12:33

Olsztyńska Alfa zostanie zmodernizowana

Jeszcze w tym roku działające od ośmiu lat Centrum Handlowe Alfa w Olsztynie przejdzie gruntowny remont. Trwa przetarg na głównego wykonawcę projektu, który zostanie rozstrzygnięty na początku marca. W ciągu najbliższych miesięcy w obiekcie otworzą się także nowe sklepy, nieobecne do tej pory w mieście.

REKLAMA

Rockspring Property Investment Managers, brytyjski fundusz inwestycyjny będący właścicielem Centrum Handlowego Alfa w Olsztynie, zamierza w najbliższym czasie rozpocząć prace związane z modernizacją obiektu.

Pod koniec ubiegłego roku olsztyński Ratusz wydał zgodę na modernizację obiektu. Prace w byłym lokalu Rast, mające na celu przygotowanie go na potrzeby nowego sklepu spożywczego oraz nowych marek odzieżowych zostały już rozpoczęte.

W ramach modernizacji zabudowany zostanie także zadaszony plac przed wejściem głównym, w wyniku czego powierzchnia handlowa Alfy wzrośnie o ok. 300 mkw. Powstanie tam sklep międzynarodowej sieci odzieżowej nieobecnej do tej pory w Olsztynie. Zaawansowane prace trwają również na parkingu, gdzie odbywa się wymiana nawierzchni.

Program modernizacji Alfy obejmie trzy obszary: remont wnętrza centrum, prace na zewnątrz obiektu oraz dalsze zmiany na terenie parkingu. Wymienione zostaną m.in. sufity, oświetlenie, meble oraz oznakowanie na pasażach. Zmodernizowane zostaną wejścia do centrum - pojawi się wokół nich nowe oświetlenie, oznakowanie oraz więcej zieleni. Kontynuowany będzie także remont parkingu.

- Kiedy w 2012 uczestniczyliśmy w procesie zakupu CH Alfa przez Rockspring, mieliśmy już gotowy plan rewitalizacji centrum polegający na wprowadzeniu nowych marek oraz dążeniu do tego, aby zakupy w Alfie były jak najbardziej przyjemnym i inspirującym doświadczeniem dla klientów - mówi Katarzyna Tondel-Jędrzejczak, Asset Manager z warszawskiego biura Balmain Asset Management, firmy reprezentującej Rockspring.

- Alfa ma szczególną lokalizację - bliskość zabytkowej starówki i ścisłego centrum miasta powodują, że nasze Centrum nie tylko stanowi istotne udogodnienie życia osób mieszkających i pracujących w pobliżu, ale jest również jednym z głównych pracodawców w mieście. Ulepszenia, które planujemy w Alfie, jeszcze bardziej wzmocnią pozycję Centrum, jako serca Olsztyna i miejsca spotkań lokalnej społeczności - dodała Tondel-Jędrzejczak.

- Umowy najmu z nowym supermarketem spożywczym oraz innymi najemcami są właśnie finalizowane. Przewidujemy, że nazwy nowych marek podamy do wiadomości w ciągu kilku najbliższych tygodni. Prace związane z przystosowaniem powierzchni do potrzeb nowych najemców już trwają. Planujemy otwarcie nowych sklepów w połowie tego roku - mówi Magdalena Kondeja, dyrektor ds. Najmu w Balmain Asset Management.

Przez cały okres prac modernizacyjnych Centrum Handlowe Alfa będzie w pełni otwarte, ponieważ większość prac będzie prowadzona wieczorami. Kompleksowy remont Alfy zakończy się wczesną jesienią bieżącego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA