PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Operacja na Cyprze nie przejdzie? LPP na celowniku skarbówki

 • Autor: Propertynews.pl
 • 20 sty 2017 17:51

Operacja na Cyprze nie przejdzie? LPP na celowniku skarbówki Reserved, marka LPP

Urząd Kontroli Skarbowej w Gdańsku prowadzi postępowanie przeciwko jednej z największych polskich sieci modowych – LPP. Chodzi o podatek, którego nie zapłaciła spółka dzięki rejestracji znaków towarowych w na Cyprze.

REKLAMA

Przypomnijmy, pod koniec grudnia 2013 roku firma LPP przeniosła prawa do znaków towarowych na spółkę Gothals. To firma zarejestrowana na Cyprze.

Urząd Kontroli Podatkowej bada prawidłowość obliczania i wpłacania podatku za rok 2012. Zdaniem kontrolerów LPP niewłaściwie ustalała koszty uzyskania przychodu, głównie ze względu na korzystanie ze znaków towarowych przeniesionych do spółki na Cyprze.

Jeśli w postępowaniu kontrolerzy wykażą słuszność swoich hipotez, LPP będzie musiało zapłacić 24 mln złotych podatku.

- LPP informuje, iż w jego ocenie opłaty licencyjne uiszczane na rzecz Gothals Ltd były i są uzasadnione gospodarczo i takie stanowisko będzie podtrzymywać w dalszych etapach postępowania – podaje sieć.

Prawa towarowe powróciły do LPP w 2015 roku. - Przejrzysta struktura GK LPP oraz skupienie kluczowych funkcji oraz aktywów w spółce dominującej (LPP) powinna pozytywnie wpłynąć na jej postrzeganie przez rynek i otoczenie biznesowe oraz uprościć procesy wewnątrzgrupowe. Obniży ponadto koszty operacyjne. Realizacja tych celów jest niewątpliwie pożądane z punktu widzenia LPP, mając na uwadze dużą konkurencję na rynku odzieżowym na którym działa GK LPP – pisano wówczas w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Lilo 2017-01-23 12:07:02
  Po co "wracali" do Polski?
  Wiadomo było że urzędasy będą szarpać, jak tylko coś zauważą.
  Naiwność zarządu przyniosła takie rezultaty.
  W ten sposób stracą tylko akcjonariusze, bo zarząd nie da zrobić sobie krzywdy.
 • jam 2017-01-22 21:33:53
  I bardzo dobrze, operacja miała na celu ewidentnie ucieczkę przed podatkami. Zawsze bawi mnie jak takie korpo rozprawiają potem o uczciwości i transparentności.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - ECE Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA