PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Operator salonów T-Mobile i Play prognozuje zysk na poziomie 8,5 mln zł

  • Autor: dlahandlu.pl
  • 11 gru 2012 14:32

Notowana na głównym rynku GPW spółka Eurotel SA obsługująca sieć 350 punktów sprzedaży operatorów T-Mobile i Play oraz 70 punktów sprzedaży Platformy „n", prognozuje uzyskanie na koniec 2012 r. skonsolidowanego zysku netto na poziomie 8,5 mln zł, a skonsolidowanych przychodów na poziomie 125 mln zł - podaje dlahandlu.pl

REKLAMA

Istotny udział w uzyskaniu wzrostu skonsolidowanego zysku o 12 proc. w stosunku do 2011 r. (kiedy to wyniósł on 7,65 mln zł.) będzie miała spółka zależna Viamind, obsługująca sieć operatora Play.

W bieżącym roku Grupa dokonała kilku istotnych akwizycji mających wpływ na uzyskane wyniki finansowe.

W lutym br. Grupa dokonała akwizycji w ramach sieci sprzedaży operatora telefonii komórkowej PLAY. Spółka zależna Viamind Sp. z o.o., kupiła za 1,8 mln zł prawa do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach sieci sprzedaży PLAY. Dzięki temu Viamind stał się wiodącą siecią w ramach operatora PLAY.

W kwietniu br. spółka dokonała również akwizycji w ramach sieci sprzedaży Platformy „n". Po tej transakcji Eurotel SA zarządza obecnie 70 punktami sprzedaży Platformy „n", stając się jednym z największych partnerów ITI Neovision, operatora telewizji satelitarnej „n" i będzie zainteresowany dalszym rozwojem w związku z połączeniem ITI z Canal +.

W ubiegłym roku na przełomie listopada i grudnia 2011 r., Eurotel SA nabył z kolei 33 proc. udziałów w spółce MEDIA System, działającej w segmencie telesprzedaży („call-center"). W sierpniu 2012 roku zostały zakupione kolejne 15% udziałów tej spółki, co daje 48% udziałów Eurotel SA w jej kapitale.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Bestiariusz 2012-12-12 10:16:05
    Wszędzie dzisiaj trąbią o tych prognozach Eurotela, nawet w internetowej Rzeczpospolitej i Parkiecie, a to znaczy, że każdy kto w nich zainwestował może tylko zacierać ręce. Pozazdrościć. Swoją drogą ten Viamind to strzał w dziesiątkę.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA