PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Organic Farma Zdrowia przyśpieszy z ekspansją, ale po osiagnięciu pełnej rentowności

 • Autor: Anna Pełka (PAP)
 • 19 paź 2012 18:24

Organic Farma Zdrowia przyśpieszy z ekspansją, ale po osiagnięciu pełnej rentowności

Organic Farma Zdrowia, sieć delikatesów z ekologiczną żywnością, zakłada, że ten rok zakończy z dwucyfrową dynamiką wzrostu przychodów i dodatnią EBITDA, a w 2013 roku spółka chce wypracować zysk netto - poinformował w rozmowie z PAP Sławomir Chłoń, prezes spółki.

REKLAMA

"Wyniki spółki dynamicznie się poprawiają i będą się poprawiać. Ten rok po raz pierwszy w historii spółki zamkniemy pozytywnym wynikiem EBITDA, w przyszłym roku powinniśmy wypracować już zysk netto" - powiedział PAP Chłoń.

"Dynamika wzrostu przychodów w tym roku powinna być dwucyfrowa" - dodał.

Po pierwszym półroczu 2012 roku Organic Farma Zdrowia ma 18,8 mln zł przychodów (wzrost o 20 proc. rdr), 0,18 mln zł EBITDA i 0,38 mln zł straty netto. Spółka poinformowała, że w trzecim kwartale przychody wzrosły o 17 proc. rdr do 8,5 mln zł.

"Dobra dynamika wzrostu wynika z jednej strony z coraz większego zainteresowania żywnością ekologiczną i popularyzacją branży, z drugiej strony pracujemy nad ciągłą poprawą oferty, ciągłością dostaw. Logistyka jest trudna ze względu na bardzo duże rozdrobnienie rynku, a terminy przydatności do spożycia żywności ekologicznej są bardzo krótkie" - powiedział Chłoń.

Zwrócił uwagę, że wzrosty przychodów osiągane są przy stabilnej liczbie sklepów.

"Rozwój sklepów nie jest dynamiczny. Skupiamy się na poprawie funkcjonowania spółki i jej oferty. Chcemy doprowadzić do pełnej, stabilnej rentowności firmy i dopiero później dokonać kolejnych kroków ekspansji na rynku" - powiedział prezes, dodając, że rozwój może przyspieszyć w 2015-16 roku.

Poinformował, że do tego czasu spółka planuje pojedyncze otwarcia. Niewykluczone jest z kolei zamknięcie nierentownych placówek.

"Jest kilka sklepów, które chcemy albo zrestrukturyzować albo zamknąć. W najbliższych miesiącach się to rozstrzygnie" - powiedział Chłoń.

Poinformował, że spółka jest zadowolona z wyników sprzedaży delikatesów internetowych oraz spółek dystrybucyjnych.

Nie planuje na razie emisji akcji.

"Mamy dobrą płynność finansową, na razie nie planujemy emisji akcji. Emisja jest możliwa raczej w momencie, gdy będziemy chcieli przeprowadzić szerszą ekspansję rynkową" - powiedział prezes.

Organic Farma Zdrowia to sieć delikatesów z produktami ekologicznymi. Firma działa od 2006 r., posiada 20 sklepów w 9 miastach Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • intuicja 2012-10-21 22:21:48
  Nie wierzę osobom o takich oczach jakie ma Prezes !
 • ogarnij się 2012-10-19 23:00:53
  Kosmos, już dziś śledząc w necie artykuł na temat żywności ekologicznej odpisywałem komuś takiemu jak Ty lub nawet i Tobie. Pozwolę sobie powtórzyć, bo inaczej nie umiem tego zwerbalizować, żeby było jeszcze prościej: idź bądź tępakiem gdzieś indziej. Ceny żywności ekologicznej są nieco (ok 20%) wyższe od tego supermarketowego szajsu, bo produkty muszą być efektem specjalistycznych maszyn, procesów certyfikacji itp. Żywność ekologiczna jest wąsko dystrybuowana, nie jest naszpikowana chemią, więc ma krótszą datę ważności. Poza tym, część upraw (przez brak konserwantów) jest niezdatna do dystrybucji. Już jarzysz, że te ceny to nie widzimisię ani metka?
 • kosmos 2012-10-19 22:36:40
  no jeśli ekojaja i sery dla celebrytów kosztują pińcet baniek, to ja się nie dziwię, że spodziewają się "pełnej rentowności"...

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA