PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Oryginalne rozwiązania architektoniczne w Tarasach Zamkowych

  • PropertyDesign.pl
  • 20 lut 2015 12:52

Oryginalne rozwiązania architektoniczne w Tarasach Zamkowych

Architektura Tarasów Zamkowych w Lublinie ma stanowić syntezę ekologicznego myślenia o krajobrazie i najnowszej technice budowlanej. Za projekt odpowiada pracownia Stelmach i Partnerzy.

REKLAMA

Tarasy Zamkowe architektonicznie podporządkowane zostały sąsiedztwu terenów zielonych oraz lubelskiemu Staremu Miasta. Obiekt wpisano w krajobraz naturalny, jest więc częściowo krajobrazem (zielony dach), częściowo budynkiem (od Al. Solidarności).

Elewacja ukształtowana jest w formie przenikających się trójkątnych, kamiennych ramp i tarasów. Od zamkniętej formy budynku odcinają się perforacje wejścia głównego i bocznego zaprojektowane jako wizualnie jednolita szklana tafla. Pojawiają się także przestrzenne pionowe, ażurowe, porośnięte zielenią elementy przed ścianami, będące wizytówką obiektu.

Cały budynek jest porośnięty zielenią. Od strony Zamku, na poz. +1, znajduje się szeroka loggia. Rozległy, wielopoziomowy dach ukształtowany jest jako eko-bridge (eko-platforma) - te zielone tarasy, dostępne dla mieszkańców Lublina, to miejsce spotkań grupowych i indywidualnych, wypoczynku z unikalnymi widokami na Zamek, Stare Miasto i obszary dawnego Stawu Królewskiego.

Do budowy i wykończenia Tarasów Zamkowych użyto współczesnych materiałów, takich jak beton (żelbet), stal, szkło i olejowane drewno egzotyczne. Dostawcą materiałów na elewację jest TecnoAmerBlock.

Tarasy Zamkowe zostały zaprojektowane przez biuro architektoniczne Stelmach i Partnerzy. Inwestorem Tarasów Zamkowych jest Immofinanz Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA