PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Osiedla mieszkaniowe magnesem dla centrów handlowych

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 mar 2017 15:43

Osiedla mieszkaniowe magnesem dla centrów handlowych Atut

Duże osiedla mieszkaniowe, usytuowane na obrzeżach miast, stają się coraz bardziej atrakcyjnymi lokalizacjami dla deweloperów niewielkich centrów handlowych oraz najemców, dążących do optymalizacji kosztów najmu powierzchni handlowej.

REKLAMA

Centra osiedlowe to obiekty handlowo-usługowe o metrażu zazwyczaj nieprzekraczającym 12 tys. mkw., zlokalizowane na dużych osiedlach mieszkaniowych. Ich klientami są m.in. okoliczni mieszkańcy nastawieni na zakupy w pobliżu miejsca zamieszkania, co jest wynikiem m.in. deficytu wolnego czasu. Ofertę osiedlowych centrów handlowych tworzą m.in. operator spożywczy, punkty usługowe, salony z modą, obuwiem, elektroniką oraz wyposażeniem wnętrz.

Obiekty tego typu cieszą się popularnością nie tylko konsumentów, ale również najemców szukających nowoczesnej powierzchni handlowej w perspektywicznych lokalizacjach, o dużym zasięgu oddziaływania. Deweloperów z kolei do zainteresowania się inwestycjami tego typu skłaniają czynniki tj. duże nasycenie rynku galeriami wielkopowierzchniowymi oraz malejąca liczba atrakcyjnych terenów do zabudowy w ścisłych centrach miast.

- Małe formaty handlowe, jak np. centra osiedlowe, to sektor rynku, który cieszy się rosnącą popularnością zarówno ze strony konsumentów, jak i najemców, chcących zoptymalizować koszty najmu powierzchni. Tego rodzaju projekty nie wymagają tak dużego wkładu finansowego jak regularne galerie, a ich komercjalizacja przebiega stosunkowo szybko – mówi Tomasz Rydlewski, wiceprezes The Blue Ocean Investment Group.

- Centra handlowe typu convenience, zlokalizowane m.in. na osiedlach, są odpowiedzią na aktualne potrzeby konsumentów, którzy coraz częściej zakupy robią blisko domu. Ich niekwestionowaną zaletą jest bardzo duża ilość potencjalnych klientów znajdujących się w bezpośrednim zasięgu oddziaływania. W promieniu do kilku minut pieszo znajduje się nawet kilkadziesiąt tysięcy osób, a w pobliżu często nie ma innego obiektu tego typu. Tak jest m.in. w przypadku realizowanych przez nas inwestycji w Krakowie na osiedlu Ruczaj i Złocień – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Centrum handlowe Atut Ruczaj, którego inwestorem i deweloperem jest KG Group, powstaje na krakowskim Ruczaju, jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic miasta, w której funkcjonuje kilkanaście dużych osiedli mieszkaniowych. W bezpośrednim zasięgu pieszym obiektu znajduje się 30 tys. osób, natomiast do 10 min. jazdy samochodem - aż 150 tys. potencjalnych klientów. Ponieważ w najbliższych latach w dzielnicy planowane są kolejne inwestycje mieszkaniowe, zasięg jeszcze się zwiększy. Atut Ruczaj będzie liczył 7,5 tys. mkw. GLA, na których znajdzie się 25 lokali handlowo-usługowych zajętych przez sklepy sieci tj. m.in. Lidl, Pepco, Apteka Ziko, popularna sieć krakowskich cukiernio-piekarni Buczek, elektromarket oraz sklepy modowe.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA