PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Osiem centrów handlowych już w portfelu, zostały jeszcze trzy. Przełomowa transakcja funduszu coraz bliżej zamknięcia

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 sty 2017 14:06

Osiem centrów handlowych już w portfelu, zostały jeszcze trzy. Przełomowa transakcja funduszu coraz bliżej zamknięcia Guy Barker, dyrektor Arcona Property Fund i dyrektor Arcona Capital

Arcona Capital poinformowała, że należący do niej fundusz Arcona Property Fund jest bliski sfinalizowania transakcji nabycia portfela 11 lokalnych centrów handlowych typu convenience w Polsce od grupy RECE za kwotę 25,9 mln euro.

REKLAMA

Fundusz Arcona sfinalizował już transakcję zakupu ośmiu centrów handlowych, a pozostałe trzy planuje przejąć do końca pierwszego kwartału 2017 r.

Po podpisaniu umowy fundusz będzie dysponował 25 aktywami o łącznej wartości 83,7 mln euro. W wyniku tej transakcji udział nieruchomości na polskim rynku w portfelu funduszu wzrośnie do 34 proc., przy czym większość w nim stanowią aktywa znajdujące się na Słowacji (46,5 proc.). Pozostałe 19,5 proc. to obiekty w Czechach. W strukturze portfela dominującą pozycję mają nieruchomości biurowe (ok. 49 proc.), a w dalszej kolejności nieruchomości handlowe (35 proc.) i inne (16 proc.), w tym głównie mieszkania dla studentów. Wskaźnik wynajęcia nieruchomości należących do funduszu wzrósł z 78,2 proc. do 82,6 proc.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac zmierzających do sfinalizowania tej ważnej dla nas i przełomowej transakcji w Polsce. Dzięki niej fundusz wchodzi na strategicznie ważny i jednocześnie największy rynek nieruchomości w Europie Środkowej. To istotny element strategii budowania naszej silnej pozycji w regionie jako funduszu nieruchomościowego, który oferuje inwestorom zarówno prywatnym, jak i instytucjonalnym dywidendy na atrakcyjnym poziomie – powiedział Guy Barker, dyrektor Arcona Property Fund i dyrektor Arcona Capital.

Arcona Capital zamierza osiągnąć wzrost rocznej dywidendy dla funduszu do poziomu 8 proc. oraz zwiększyć wolumen inwestycji do 500 mln euro dokonując zakupu kolejnych 30-50 aktywów w okresie najbliższych 3-5 lat. Fundusz planuje przeznaczyć na inwestycje 200 mln euro w Polsce, 100 mln euro w Czechach, 50 mln euro na Słowacji oraz 150 mln euro w pozostałych krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej, w tym w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Chorwacji i na Węgrzech.

Arcona Capital z siedzibą w Monachium jest niezależną firmą zarządzającą funduszami nieruchomościowymi na rynkach Europy Północnej i Środkowej. Podlega regulacji holenderskiego Urzędu Nadzoru nad Rynkami Finansowymi (AFM). Arcona Capital zarządza nieruchomościami i aktywami finansowymi o wartości przekraczającej 420 mln euro w siedmiu krajach.

Fundusz Arcona Property Fund (ARCPF) inwestuje w nieruchomości komercyjne w Europie Środkowej. Certyfikaty inwestycyjne Funduszu są notowane codziennie na giełdzie NYSE Euronext Amsterdam jako certyfikaty funduszu inwestycyjnego zamkniętego.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA