PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ostrożność popłaca

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 cze 2016 07:46

Ostrożność popłaca Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard

Z badań przeprowadzonych w marcu 2016 roku na zlecenie paysafecard wynika, że 53,6 proc. zapytanych Polaków zachowuje ostrożność przy podawaniu danych personalnych oraz numerów kart kredytowych w internecie.

REKLAMA

22,2 proc. stwierdziło, że nie czuje się komfortowo przy udostępnianiu danych personalnych, a 17,4 proc.świadomie korzysta tylko z ofert i form płatności, które nie wymagają podawania informacji na swój temat. Jedynie 5,6 proc.respondentów – wśród których dominują osoby poniżej 35 roku życia – deklarowało, że nie ma w tym zakresie żadnych obaw.

Z badań wynika, że w naszym kraju o ochronę danych personalnych bardziej troszczą się kobiety. Aż 58,7 proc.z nich zadeklarowało rozważne podejście w tej kwestii, a podobną postawę zaprezentowało 48,4 proc.ankietowanych mężczyzn.

Z innych krajów europejskich płynie podobny wniosek ­– kobiety są ostrożniejsze od mężczyzn przy podawaniu swoich danych. Jedynie w Grecji to właśnie Panowie (62,2 proc.) deklarowali większą ostrożność od Pań (57,3 proc.). Ogólne wyniki w innych państwach europejskich są zbliżone do rezultatów uzyskanych w Polsce. W Grecji, Niemczech, Hiszpanii oraz Anglii odpowiednio 57,9 proc., 56 proc. 56,2 proc. osób zadeklarowało, że dokładnie zastanawia się gdzie i komu podaje swoje dane. Najwyższy rezultat osiągnięto we Włoszech, gdzie 68,9 proc. badanych potwierdziło zachowywanie ostrożności. Najmniejsze obawy mieli ankietowani obywatele Francji, wśród których tylko 35 proc. zgłosiło świadome dzielenie się danymi osobistymi.

Bezpieczeństwo to najważniejszy aspekt przy transakcjach dokonywanych w internecie. W przeprowadzonych na zlecenie paysafecard badaniach 70,5 proc. osób wskazywało właśnie bezpieczeństwo jako jeden z kluczowych czynników przy płatnościach online. Wyciek danych personalnych może mieć negatywne następstwa – kradzież środków z rachunku. Z tego powodu przede wszystkim niezwykle istotne jest świadome podejście do podawania informacji osobistych. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z pewnych sposobów płatności, np. internetowej gotówki paysafecard, gdzie nie ma konieczności przekazywania żadnych informacji na swój temat. W innych sytuacjach powinno się zachować czujność – nie należy reagować np. na podejrzane wiadomości mailowe dotyczące zmiany hasła. Wszelkie wątpliwości w kwestii treści korespondencji najlepiej zweryfikować w banku. W trakcie realizacji przelewów niezbędne jest dokładne sprawdzanie danych przed ostatecznym zatwierdzeniem transakcji – mówi Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA