PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Otwarcie biblioteki w gdańskim centrum handlowym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 mar 2012 12:34

W piątek 9 marca w gdańskim Centrum Handlowym Manhattan nastąpi otwarcie Biblioteki Manhattan. Na powierzchni 800 mkw. znajdzie się 50 tys. egzemplarzy książek oraz płyt z muzyką i filmami. Ponadto odwiedzający bibliotekę będą mogli zagrać na instrumentach muzycznych lub konsolach do gier.

REKLAMA

W Manhattanie znajdą się zbiory z trzech filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz z Pracowni Komiksowej. Będzie można wypożyczyć płyty z muzyką, filmowe, audiobooki i e-booki. Na miejscu zostaną również udostępnione zbiory płyt winylowych. Żeby korzystać z wszystkich zbiorów bezpłatnie, wystarczy mieć Kartę do Kultury.

- Oferta handlowo-usługowa coraz rzadziej stanowi wyróżnik centrum handlowego - mówi Katarzyna Szczycińska, dyrektor gdańskiego Centrum Handlowego Manhattan. - Ze względu na ograniczoną liczbę marek na naszym rynku galerie handlowe oferują bardzo zbliżony tenant mix. Wartość dodana, jaką jest zaoferowanie sposobów spędzenia czasu wolnego, czyli oferta kulturalna, sportowa czy rozrywkowa, coraz częściej stanowi o unikalności centrum handlowego. Za granicą nie jest niczym niezwykłym obecność w galerii handlowej biblioteki czy punktu obsługi interesantów urzędu miejskiego. Taki jest również strategiczny kierunek rozwoju Manhattanu - jego integralną częścią jest Centrum Sztuki i Rekreacji Manhattan.

Biblioteka Manhattan to już szósta instytucja, która wejdzie w jego skład - po Teatrze Znak, Gdańskiej Szkole Artystycznej, Delikatesach Sztuki, fitness klubie Tiger Gym i największej w Gdańsku, 14-torowej kręgielni MK Bowling z klubem muzycznym Kosmos.

- Centrum handlowe to miejsce, w którym coraz częściej spędzamy wolny czas. - mówi Paweł Braun, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. - Zależy nam na tym, żeby wizytę w bibliotece można było połączyć z innymi codziennymi czynnościami (...). Proponujemy m.in. spotkania autorskie, warsztaty i wystawy. Wierzymy, że będzie to miejsce tętniące życiem przez sześć dni w tygodniu.

Otwarcie Biblioteki Manhattan jest jednym z wydarzeń odbywających się w ramach świętowania ósmych urodzin Manhattanu, które obchodzone są przez cały marzec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA