PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P.A. Nova prezentuje plany na 2015 rok

  • Autor: PAP
  • 18 mar 2015 17:54

P.A. Nova oczekuje, że w tym roku przychody utrzymają się na podobnym rdr poziomie. Ich wzrost nastąpi w 2016 r., kiedy pojawią się przychody z najmu galerii w Jaworznie, parków handlowych w Krośnie i Kamiennej Górze oraz hali produkcyjnej w Wilkowicach - poinformowali przedstawiciele spółki.

REKLAMA

"Przychody z zewnątrz, czyli z usług budowlanych, deweloperskich i projektowych, powinny być w tym roku podobne rdr. W tym przypadku backlog wynosi ok. 120 mln zł. Także przychody z najmu nie powinny ulec istotnej zmianie. W tej sytuacji przychody ogółem powinny być podobne jak w roku 2014" - powiedziała na konferencji prasowej Ewa Bobkowska, prezes spółki.

W 2014 r. P.A. Nova zanotowała ok. 3-proc. wzrost przychodów do 172,2 mln zł. Przychody ze sprzedaży usług budowlanych, deweloperskich i projektowych wyniosły 123,3 mln zł, przychody z najmu sięgnęły 42,7 mln zł, a przychody działu informatycznego wyniosły 6,2 mln zł.

Jarosław Broda, wiceprezes spółki, poinformował, że przychody z najmu powinny wzrosnąć w roku 2016.

"W tym roku naszym celem jest otwarcie Galerii Galena w Jaworznie. Termin wyznaczyliśmy na listopad. Przychody z najmu tego obiektu mocno wpłyną na obroty w 2016 r. Szacujemy, że będzie on przynosił ok. 5 mln euro rocznie" - powiedział Broda.

"Ponadto pod koniec roku oddamy do użytku dwa parki handlowe - w Krośnie i Kamiennej Górze - z których jeden będzie generował ok. 310 tys. euro przychodów rocznie, a drugi ok. 400 tys. euro. Do tego dojdzie hala produkcyjna w Wilkowicach z 420 tys. euro przychodów z najmu rocznie" - dodał.

Poinformował, że zakończenie budowy wspomnianych obiektów pozwoli spółce zwiększyć łączną powierzchnię z najmu na koniec 2015 r. do ok. 110 tys. m kw. z ok. 72 tys. m kw. na koniec 2014 r.

Zdaniem Bobkowskiej także przychody z zewnątrz pójdą w przyszłym roku w górę.

"W tym roku wszystkie siły rzuciliśmy na galerię w Jaworznie. To będzie największy obiekt tego typu w naszym portfolio, z powierzchnią najmu 31,5 tys. m kw. Co prawda w przygotowaniu mamy kolejne parki handlowe, ale to już nie będzie ta skala. Dlatego zakładamy, że będziemy mogli w większym stopniu skupić się na usługach zewnętrznych" - powiedziała.

Prezes podała, że P.A. Nova zamierza koncentrować się na budowie obiektów przemysłowych, gdyż rynek komercyjny szybko się kurczy.

"Nasycenie galeriami handlowymi i parkami handlowymi jest duże, dyskonty spowalniają ekspansję - rynek komercyjny się kończy. Z kolei popyt na obiekty przemysłowe i magazynowe jest duży. Widać m.in. zainteresowanie ze strony inwestorów, którzy do tej pory chcieli ulokować produkcję na Ukrainie, czy w Rosji" - powiedziała.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA