PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P.A. Nova ruszy z inwestycją handlową za 50 mln zł

  • Autor: PAP
  • 06 maj 2015 15:59

P.A. Nova ruszy z inwestycją handlową za 50 mln zł Ewa Bobkowska, prezes, PA Nova

P.A. Nova podtrzymuje, że rok 2015 powinien być stabilny rdr pod względem przychodów, a ich wzrostu należy oczekiwać w roku 2016 - poinformowała prezes Ewa Bobkowska. Dodała, że w III kwartale 2015 r. spółka ruszy z budową parku handlowego w Sosnowcu. Koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.

REKLAMA

"Podtrzymuję, że przychody roczne za 2015 rok powinny utrzymać się na stabilnym poziomie, a odbicia można spodziewać się w 2016 roku" - powiedziała PAP Ewa Bobkowska, prezes spółki.

Prezes poinformowała na konferencji, że planuje skupić się na małych projektach handlowych oraz przemysłowych.

"Dobrze się w tym czujemy, mamy dobre kontakty z sieciami. Biorąc pod uwagę nasze najbliższe plany to mamy w przygotowaniu kilka nowych projektów parków handlowych - to jest nisza do wypełnienia" - powiedziała.

"Za kilka dni jedziemy na rozmowy z kolejnym kontrahentem na duży obiekt przemysłowy. Idziemy w stronę obiektów przemysłowych, ostrożnie rozglądamy się za mieszkaniówką" - dodała.

Spółka realizuje obecnie cztery projekty - w Krośnie, Kamiennej Górze, Wilkowicach oraz w Jaworznie. Prezes poinformowała, że otwarcie pierwszych trzech obiektów planowane jest na wrzesień tego roku. Obiekt w Jaworznie zostanie otwarty z kolei w listopadzie.

Ponadto, spółka planuje ruszyć w III kwartale tego roku z inwestycją w Sosnowcu.

"W trzecim kwartale planujemy rozpoczęcie robót w związku z parkiem handlowym w Sosnowcu. Będzie to duży kompleks m. in. ze stacją paliw i fast food'em. Wartość tej inwestycji to kwota około 50 mln zł" - powiedziała prezes spółki.

"Obiekt będzie dysponował pięcioma lokalami dla najemców. Mamy już 3-4 chętnych, ale umowy jeszcze nie są podpisane" - dodała.

Zakończenie robót w Sosnowcu planowane jest w drugim kwartale 2016 roku, a powierzchnia najmu wyniesie 3 tys. mkw.

"Do końca 2015 roku przekroczymy 100 tys. mkw. powierzchni najmu" - powiedziała prezes Bobkowska.

Prezes dodała na konferencji, że spółka w przyszłym roku planuje sprzedaż galerii w Przemyślu.

Przychody ze sprzedaży spółki P.A. Nova w pierwszym kwartale 2015 roku wyniosły 35,2 mln zł wobec 37,5 mln zł rok wcześniej. Z kolei zysk netto w tym czasie wyniósł 4,53 mln zł wobec 6,78 mln zł w analogicznym okresie roku 2014.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA