PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P.A. Nova ruszy z inwestycją handlową za 50 mln zł

  • Autor: PAP
  • 06 maj 2015 15:59

P.A. Nova ruszy z inwestycją handlową za 50 mln zł Ewa Bobkowska, prezes, PA Nova

P.A. Nova podtrzymuje, że rok 2015 powinien być stabilny rdr pod względem przychodów, a ich wzrostu należy oczekiwać w roku 2016 - poinformowała prezes Ewa Bobkowska. Dodała, że w III kwartale 2015 r. spółka ruszy z budową parku handlowego w Sosnowcu. Koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.

REKLAMA

"Podtrzymuję, że przychody roczne za 2015 rok powinny utrzymać się na stabilnym poziomie, a odbicia można spodziewać się w 2016 roku" - powiedziała PAP Ewa Bobkowska, prezes spółki.

Prezes poinformowała na konferencji, że planuje skupić się na małych projektach handlowych oraz przemysłowych.

"Dobrze się w tym czujemy, mamy dobre kontakty z sieciami. Biorąc pod uwagę nasze najbliższe plany to mamy w przygotowaniu kilka nowych projektów parków handlowych - to jest nisza do wypełnienia" - powiedziała.

"Za kilka dni jedziemy na rozmowy z kolejnym kontrahentem na duży obiekt przemysłowy. Idziemy w stronę obiektów przemysłowych, ostrożnie rozglądamy się za mieszkaniówką" - dodała.

Spółka realizuje obecnie cztery projekty - w Krośnie, Kamiennej Górze, Wilkowicach oraz w Jaworznie. Prezes poinformowała, że otwarcie pierwszych trzech obiektów planowane jest na wrzesień tego roku. Obiekt w Jaworznie zostanie otwarty z kolei w listopadzie.

Ponadto, spółka planuje ruszyć w III kwartale tego roku z inwestycją w Sosnowcu.

"W trzecim kwartale planujemy rozpoczęcie robót w związku z parkiem handlowym w Sosnowcu. Będzie to duży kompleks m. in. ze stacją paliw i fast food'em. Wartość tej inwestycji to kwota około 50 mln zł" - powiedziała prezes spółki.

"Obiekt będzie dysponował pięcioma lokalami dla najemców. Mamy już 3-4 chętnych, ale umowy jeszcze nie są podpisane" - dodała.

Zakończenie robót w Sosnowcu planowane jest w drugim kwartale 2016 roku, a powierzchnia najmu wyniesie 3 tys. mkw.

"Do końca 2015 roku przekroczymy 100 tys. mkw. powierzchni najmu" - powiedziała prezes Bobkowska.

Prezes dodała na konferencji, że spółka w przyszłym roku planuje sprzedaż galerii w Przemyślu.

Przychody ze sprzedaży spółki P.A. Nova w pierwszym kwartale 2015 roku wyniosły 35,2 mln zł wobec 37,5 mln zł rok wcześniej. Z kolei zysk netto w tym czasie wyniósł 4,53 mln zł wobec 6,78 mln zł w analogicznym okresie roku 2014.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA