PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P.A. Nova sfinalizowała sprzedaż dwóch parków handlowych

  • wnp.pl
  • 20 paź 2014 08:27

P.A. Nova sfinalizowała sprzedaż dwóch parków handlowych

P.A. Nova sprzedała dwa parki handlowe - w Andrychowie i Stalowej Woli - za 17,22 mln zł netto. Do końca listopada spółka ma sprzedać też park w Myszkowie, co łącznie wygeneruje wpływy na poziomie ponad 22 mln zł netto. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na największą inwestycję w historii firmy - budowę Galerii Galena w Jaworznie.

REKLAMA

Parki w Andrychowie i Stalowej Woli nabyła spółka Peppercorn 7 z Warszawy. Jak podała P.A. Nova, przesunięcie sprzedaży parku w Myszkowie jest związane z kwestiami proceduralnymi.

Deweloper podkreślił, że powodem nie jest obecność w obiekcie przeżywającej problemy finansowe sieci Avans. Jej miejsce od grudnia ma zastąpić sieć EuroNet.

- Spodziewamy się kilkunastoprocentowego zysku na tej sprzedaży. Pozyskane środki będą reinwestowane w budowę galerii w Jaworznie - powiedziała cytowana w komunikacie Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova.

- Oprócz Galeny budujemy równolegle dwa mniejsze parki handlowe, które chcemy otworzyć w drugiej połowie przyszłego roku. Szacuję, że przychody z najmu obu obiektów powinny być porównywalne do uzyskiwanych w trzech sprzedanych parkach - dodała.

Galeria handlowa Galena w Jaworznie, której budowa rozpoczęła się w lutym 2014 r., powstanie nakładem 191,5 mln zł. W marcu tego roku P.A. Nova podpisała dwie umowy kredytowe z BOŚ Bankiem na łączną kwotę 129 mln zł. Resztę potrzebnej kwoty stanowić będzie wkład własny spółki.

W Galerii Galena znajdzie się ok. 100 sklepów i punktów usługowych. Powierzchnia całkowita galerii będzie wynosić ponad 73,6 mkw., a powierzchnia handlowa 31,5 tys. mkw.

Po pierwszym półroczu 2014 r. P.A. Nova na poziomie skonsolidowanym miała 79 mln zł wobec 67 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wzrósł do 11,1 mln zł z 8,3 mln zł przed rokiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA