PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P.A. Nova tnie koszty budowy Galerii Galena

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lut 2014 12:49

P.A. Nova tnie koszty budowy Galerii Galena

P.A. Nova podpisze do końca lutego br. dwie umowy kredytowe z BOŚ Bankiem, które w pełni zabezpieczą finansowanie budowy galerii handlowej Galena w Jaworznie. Największa w historii spółki inwestycja, ma kosztować ok. 191 mln zł i zostanie oddana do użytku zgodnie z planem do końca listopada 2015 r. Budowa ma się rozpocząć na początku marca br.

REKLAMA

P.A. Nova podpisze do końca lutego dwie umowy kredytowe z BOŚ Bankiem, które całkowicie zabezpieczą finansowanie galerii Galena w Jaworznie. Pożyczka w ramach unijnego programu Jessica będzie opiewała na kwotę 72 mln zł. Dodatkowo bank udzieli spółce kredytu komercyjnego, którego warunki i wysokość są w końcowej fazie negocjacji.

Galeria handlowa Galena powstanie w samym centrum Jaworzna przy ulicy Grunwaldzkiej w miejscu dawnej kopalni Jaworzno. Znajdzie się w niej ponad 120 sklepów i punktów usługowych, w tym: kino, sklepy odzieżowe, obuwnicze, jubilerskie oraz restauracje. Galena już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców. Jest też odpowiedzią na zapotrzebowanie Jaworzna, które jest jednym z ostatnich 100-tysięcznych miast w Polsce, nie posiadającym galerii handlowej.

- Cieszymy się, że możemy wreszcie ruszać z budową Galeny. Pomimo, dwumiesięcznego poślizgu z pozyskaniem finansowania, zamierzamy oddać galerię do użytku zgodnie z pierwotnym planem, czyli do końca listopada przyszłego roku. Staramy się tak dobierać marki by jak najlepiej spełnić oczekiwania Jaworzan. Trwający proces komercjalizacji ma za zadanie zapewnić atrakcyjny mix najemców modowych, branży obuwniczej, ze strefy usług itp. ale również ze względu za zobowiązania wobec umowy programu Jessica oraz świadomość naszej roli ze względu na śródmiejską lokalizację szereg powierzchni o znaczeniu kulturalnym i społecznym. Szczególnie ważne było dla nas by w Galenie znalazło się kino, którego do tej pory brakowało w Jaworznie - powiedziała Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova.

Powierzchnia dwukondygnacyjnej galerii wynosić będzie ponad 84 tys. mkw, a powierzchnia handlowa wyniesie około 28 tys. mkw. Dla gości galerii przewidziano parking na 835 miejsc. Koszt całkowity inwestycji oscyluje na poziomie ok. 191 milionów złotych.

- Początkowe oszacowania zakładały koszty na poziomie 240 mln złotych, jednak podjęliśmy decyzję o ich zmniejszeniu do 191 mln - dodała prezes Ewa Bobkowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA