PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P.A. Nova zapowiada kolejne inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 mar 2012 14:20

P.A. Nova zapowiada kolejne inwestycje

P.A. Nova zamierza w tym roku zakończyć dwie ze swoich inwestycji deweloperskich - galerię handlową Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu, która ma zostać otwarta we wrześniu 2012 r. oraz Galerię Miodową w Kluczborku z terminem otwarcia w sierpniu 2012 r. Firma przygotowuje się też do rozpoczęcia kolejnych inwestycji w postaci galerii i parków handlowych - informuje zarząd spółki w sprawozdaniu.

REKLAMA

Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu to obiekt o powierzchni najmu 22 tys. mkw. Ofertę galerii stanowi w sumie ponad 80 sklepów i supermarket zaprojektowane na parterze i piętrze. Dodatkowo na piętrze zlokalizowane jest 4-salowe kino. Parking podziemny zapewnia 526 miejsc parkingowych, dodatkowo zaprojektowano piętrowy parking naziemny ze 170 miejscami.

W Galerii Miodowej znajdzie się 10,5 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Koncepcja obiektu polega na połączeniu w jednym obiekcie sklepu spożywczego, galerii handlowej oraz elementów retail parku. Ofertę galerii stanowi w sumie ponad 25 sklepów i supermarket zaprojektowane na jednym poziomie.

Obie inwestycje są realizowane na własny rachunek.

Firma przygotowuje się ponadto do rozpoczęcia kolejnych inwestycji handlowych, z których najważniejszą i największą będzie galeria handlowa Galena w Jaworznie o planowanej powierzchni najmu wynoszącej ponad 40 tys. mkw. Galeria powstanie naprzeciwko Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej, Kolejowej oraz Grunwaldzkiej. Dwukondygnacyjna galeria pomieści ponad 120 sklepów i punktów usługowych. Zakończenie inwestycji planowane jest na I kw. 2014 roku.

Pozostałe inwestycje P.A. Nova są obecnie na etapie planowania.

W latach 2002 - 2011 P.A. Nova wykonała ponad 40 obiektów handlowych. Obecnie głównymi odbiorcami realizowanych inwestycji są sieci handlowe Tesco, Kaufland i Netto.

P.A. Nova SA wykonała do tej pory następujące obiekty deweloperskie na własny rachunek: budynek handlowo-usługowy w Raciborzu (ponad 1,4 tys. mkw. powierzchni najmu), galerię handlową w Andrychowie (ponad 1,3 tys. mkw. powierzchni najmu), park handlowy w Chorzowie (ponad 3,4 tys. mkw.), galerię handlową Sanowa w Przemyślu (ponad 20,6 tys. mkw.) oraz park handlowy w Stalowej Woli (2,7 tys. mkw.).

Jak czytamy dalej w sprawozdaniu, spółka planuje dalszy rozwój w zakresie działalności deweloperskiej na własny rachunek, aktywnie poszukując i nabywając nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie całego kraju. Jednym z głównych celów spółki jest zdobycie znaczącej pozycji na rynku usług budowlanych w zakresie realizacji obiektów handlowych w miejscowościach o liczbie ludności około 20-100 tys. mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA