PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P.A. Nova zapowiada nowe projekty handlowe

  • Autor: PAP
  • 05 lis 2015 16:04

P.A. Nova zapowiada nowe projekty handlowe Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova

Portfel zamówień P.A. Nova na 2016 r. w ramach działalności budowlanej zewnętrznej wynosi obecnie 70-80 mln zł - poinformowała prezes Ewa Bobkowska. Spółka podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy z zysku za 2015 r.

REKLAMA

Portfel zamówień od inwestorów zewnętrznych na przyszły rok wynosi obecnie 70-80 mln zł, z czego połowę będą stanowiły budynki magazynowe i przemysłowe. Udział tych obiektów w naszym portfelu będzie się w kolejnych latach zwiększał" - powiedziała Bobkowska.

Dodała, że spółka zamierza także zrealizować w przyszłym roku dwa własne parki handlowe w Sosnowcu i Kłodzku. Budowa obu inwestycji ruszy na przełomie I i II kwartału, a ich zakończenie spodziewane jest pod koniec 2016 r.

"Prowadzimy również rozmowy o budowie kolejnych dwóch obiektów tego typu, ale nie mamy jeszcze podpisanych umów, więc nie chciałabym zdradzać szczegółów" - poinformowała prezes.

P.A. Nova liczy, że w przyszłym roku uda jej się ruszyć także z pierwszym etapem projektu mieszkaniowego w Przemyślu. W ramach całej inwestycji mają powstać cztery budynki na ponad 100 mieszkań.

Po trzech kwartałach 2015 r. P.A. Nova zanotowała 102,6 mln zł przychodów wobec 129 mln zł przed rokiem. Zysk operacyjny zmniejszył się nieznacznie do 24,5 mln zł z 25,6 mln zł, a zysk netto spadł do 13 mln zł z 14,9 mln zł.

Przychody ze sprzedaży usług budowalnych, deweloperskich i projektowych skurczyły się w tym czasie do 65,4 mln zł z 91,5 mln zł, podczas gdy przychody z najmu oraz przychody ze sprzedaży towarów i usług działu informatycznego utrzymały się na podobnych rdr poziomach, czyli kolejno 33,7 mln zł oraz 3,5 mln zł.

"Spadek przychodów z działalności budowlanej zewnętrznej to efekt skoncentrowania naszych wysiłków na budowie galerii w Jaworznie na własny rachunek. Jej otwarcie zgodnie z planem nastąpi 20 listopada" - skomentowała Bobkowska.

Galeria Galena w Jaworznie to obiekt z 31,5 tys. m kw. powierzchni najmu.

"Poziom komercjalizacji to obecnie 95 proc. W przypadku pozostałej wolnej powierzchni finalizujemy umowy" - powiedziała prezes.

Po oddaniu wspomnianej galerii do użytkowania w portfolio P.A. Nova znajdzie się 12 obiektów własnych na ok. 120 tys. m kw. powierzchni najmu.

Prezes podtrzymała, że spółka planuje wypłacić dywidendę za 2015 r. nie mniejszą niż za rok poprzedni, kiedy akcjonariusze otrzymali 0,5 zł na akcję.

"Ostateczny poziom dywidendy będzie zależał m.in. od tego, czy uda nam się sprzedać któryś z naszych obiektów" - poinformowała.

"Obecnie prowadzimy wstępne rozmowy dotyczące sprzedaży naszych obiektów przemysłowych. W naszym portfelu znajdują się trzy takie budynki. Być może uda się je sprzedać w pakiecie" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA