PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P.A. Nova zapowiada poprawę wyników

  • Autor: PAP
  • 24 kwi 2014 14:43

P.A. Nova oczekuje w 2014 r. wzrostu zarówno przychodów, jak i zysków, jednak dynamika poprawy będzie najprawdopodobniej niższa niż w bardzo dobrym dla spółki I kw. - wynika z wypowiedzi Ewy Bobkowskiej, prezes P.A. Nova.

REKLAMA

- W 2014 r. roku spodziewamy się lepszych wyników niż w 2013 r. W całym roku dynamika poprawy może nie będzie aż tak wysoka jak w I kw., ale na pewno zysk i przychody będą lepsze - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami prezes.

Dodała, że spodziewa się w 2014 r. wzrostu przychodów zarówno ze sprzedaży usług budowlanych, jak i z najmu. Portfel zamówień na 2014 r. w segmencie budowlanym ma obecnie wartość około 120 mln zł, a spółka spodziewa się pozyskania kolejnych zleceń.

W I kw. 2014 r. P.A. Nova zwiększyła zysk netto do 6,78 mln zł z 4,07 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny w tym czasie wzrósł do 10,6 mln zł z 7 mln zł, a przychody wzrosły do 37,5 mln zł z 32,3 mln zł.

W I kw. 2014 r. przychody ze sprzedaży usług budowlanych, deweloperskich i projektowych wzrosły do 25,3 mln zł z 20,5 mln zł przed rokiem, a przychody z najmu do 10,8 mln zł z 9,9 mln zł rok wcześniej.

ZWZ spółki w połowie kwietnia wyraziło zgodę na sprzedaż Parku Handlowego w Andrychowie, Parku Handlowego w Stalowej Woli i Parku Handlowego w Myszkowie.

W ocenie Bobkowskiej sprzedaż tych obiektów możliwa jest w połowie roku.

"Obecnie prowadzimy rozmowy z jednym partnerem w sprawie sprzedaży tych trzech parków handlowych. Jeśli się porozumiemy co do ceny, to transakcja może być dopięta w czerwcu-lipcu" - powiedziała.

Prezes nie ujawniła jakich wpływów spodziewa się z tych transakcji. Środki ze sprzedaży tych projektów spółka planuje wykorzystać na budowę Galerii Galena w Jaworznie oraz na trzy kolejne parki handlowe.

P.A. Nova podtrzymała możliwość uruchomienia przed końcem 2014 r. budowy projektu mieszkaniowego w Przemyślu.

"W oparciu o naszą galerię w Przemyślu chcemy rozpocząć rekrutację klientów. Docelowo mogą tam powstać cztery budynki na ponad 100 mieszkań. Zobaczymy jaki będzie odzew rynku, jeśli będą chętni, to pierwszy budynek możemy rozpocząć w tym roku" - powiedziała Bobkowska.

Z zysku za 2013 r. P.A. Nova wypłaci 0,5 zł dywidendy na akcję.

Bobkowska poinformowała, że P.A. Nova chce być spółką dywidendową, jednak wysokość wypłaty będzie uzależniona od realizowanych projektów.

Na zwiększenie dywidendy może wpłynąć ewentualna sprzedaż Galerii w Przemyślu.

- Gdybyśmy sprzedali Galerię w Przemyślu to odzyskamy spore środki i na pewno wówczas dywidenda byłaby poważniejsza. To najstarsza galeria i zapewne będziemy uruchamiać sprzedaż. Myślę, że może być sprzedana w przyszłym roku. Jest też pomysł, żeby tam dobudować kino i dopiero wówczas sprzedać, prowadzimy rozmowy w tym zakresie i analizujemy - powiedziała prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA