PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PA Nova chce mieć 100 tys. mkw. powierzchni najmu do 2014 roku

  • Autor: PAP
  • 03 lis 2011 15:05

PA Nova chce mieć 100 tys. mkw. powierzchni najmu do 2014 roku

PA Nova zamierza dywersyfikować swoją działalność poprzez realizację galerii i parków handlowych na własny rachunek w miejscowościach o wielkości 20-100 tys. mieszkańców. W 2014 r. powierzchnia najmu ma wynieść 100 tys. mkw., a przychody spółki z tego tytułu będą stanowiły 20-30 proc. całkowitych obrotów - powiedziała Ewa Bobkowska, prezes PA Nova.

REKLAMA

"Gdy wchodziliśmy na giełdę niektórzy zarzucali nam, że koncentrujemy się na budownictwie komercyjnym. Dlatego dywersyfikujemy działalność poprzez realizację projektów na własny rachunek. Docelowo do 2014 r. chcemy mieć 100 tys. mkw. powierzchni najmu, zapewniających stałe wpływy" - powiedziała dziennikarzom Ewa Bobkowska.

Dodała, że spółka notuje coraz większy przychód z tytułu najmu, a obecnie jego udział w całkowitych obrotach wynosi 10 proc.

"Wraz z oddaniem do użytku kolejnych galerii handlowych, sukcesywnie będziemy w tym segmencie rosnąć do 20-30 proc. udziału w przychodach ogółem. Taka sytuacja będzie miała miejsce już w 2014 r." - poinformowała prezes.

Zdaniem Bobkowskiej na rynku nie widać spowolnienia, a zainteresowanie budownictwem komercyjnym dla sieci handlowych powinno się utrzymać na wysokim poziomie przez najbliższe trzy lata.

"Rynek sieci handlowych jest nadal nienasycony. Widzimy duże zainteresowanie zarówno sieci spożywczych, jak i budowlanych. Taki boom potrwa jeszcze trzy lata, więc w tym czasie będziemy mieli pełne ręce roboty" - dodała.

Deweloperskie realizacje zaplanowane przez spółkę na lata 2011-2013 obejmują zagospodarowanie nieruchomości o łącznej powierzchni 49,7 ha. Koszt pozyskania nieruchomości spółka określa na 115,8 mln zł, łącznie z planowanymi wydatkami z tytułu umów przedwstępnych.

Na pytanie na czym skoncentruje się działalność spółki po 2014 r. Bobkowska odpowiedziała: "skupimy się na innych segmentach działalności deweloperskiej i budowlanej. W swojej historii realizowaliśmy szkoły, obiekty sportowe, czy stacje paliw. Potrzebne będą obiekty dla służby zdrowia, w tym w segmencie prywatnym. Przewidujemy również, że nastąpi rozwój branży hotelarskiej".

Prezes dodała, że naturalnym kierunkiem rozwoju biznesowego spółki będzie Wschód. PA Nova prowadziła już w tym celu rozmowy na Ukrainie i na Białorusi. Jednak, jak powiedziała Bobkowska, działalność zagraniczna wchodzi w grę raczej nie wcześniej niż w 2015 r.

Prezes poinformowała, że PA Nova podtrzymuje prognozę wyników na 2011 rok, która zakłada osiągnięcie 160,8 mln zł przychodów i 21,3 mln zł zysku netto.

"Patrząc na wyniki po trzech kwartałach br. myślę, że uda nam się wypracować rezultaty przedstawione w prognozie na ten rok" - skomentowała Bobkowska.

Od początku roku spółka wypracowała 121,3 mln zł przychodów, 21,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 15,6 mln zł zysku netto.

Prezes potwierdziła także, że PA Nova może wypłacić pierwszą w swojej historii dywidendę w wysokości 25-30 proc. zysku za 2011 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA