PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PA Nova planuje realizację kolejnych inwestycji na własny rachunek

  • Autor: PAP
  • 24 sie 2012 09:20

PA Nova planuje realizację kolejnych inwestycji na własny rachunek

PA Nova planuje pod koniec tego roku wystąpić o pozwolenie na budowę galerii handlowej w Jaworznie i wystartować z jej realizacją na wiosnę 2013 r. Jeszcze w sierpniu otwarta zostanie galeria w Kluczborku, a pod koniec września w Kędzierzynie-Koźlu. Prezes Ewa Bobkowska powiedziała, że firma w planach ma realizację kolejnych inwestycji na własny rachunek.

REKLAMA

- Biorąc pod uwagę realizowane budowy i zawarte kontrakty PA Nova może wypracować w całym roku ok. 180 mln zł przychodów. Spółka liczy też na utrzymanie ok. 11-proc. marży netto - poinformowała na konferencji Ewa Bobkowska, prezes PA Nova. Dodała, że zarząd spółki raczej nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy z zysku za 2012 r. ze względu na planowane inwestycje.

- Biorąc pod uwagę prowadzone budowy i podpisane kontrakty sprzedaż może w tym roku osiągnąć poziom ok. 180 mln zł (spółka wypracowała rok wcześniej 173,9 mln zł - przyp. PAP). Zanotujemy również duży przyrost aktywów, bo dojdą nam dwie galerie - w Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu. Otworzymy je jeszcze w III kwartale - powiedziała Bobkowska.

- Po pierwszym półroczu marża netto wynosiła ok. 11 proc., co jest dobrym wynikiem na tle branży. Mamy nadzieję, że uda nam się taki poziom utrzymać - dodała.

Na pytanie, czy spółka planuje z tegorocznego zysku wypłacić dywidendę, prezes odpowiedziała: "przed nami duże wyzwanie - budowa galerii w Jaworznie. Będziemy potrzebowali sporo środków własnych, by zrealizować ten projekt, dlatego dywidendy raczej nie należy się spodziewać, chyba, że akcjonariusze zdecydują inaczej".

- My, jako zarząd, nie będziemy rekomendowali wypłaty dywidendy, choć pewnie rozważymy taką możliwość, jeśli sprzedamy jakieś aktywa. Na to się jednak nie zanosi, rynek nie jest gotowy. Obecnie jeśli dochodzi do jakichś transakcji na rynku nieruchomości, to jest to sprzedaż dużych obiektów, zlokalizowanych w stolicy - dodała.

Z zysku za 2011 r. PA Nova wypłaci w formie dywidendy 4,99 mln zł z zysku za 2011 r., co daje 0,5 zł na akcję. Będzie to pierwsza wypłata dywidendy w historii spółki. Dzień wypłaty ustalono na 25 września.

Bobkowska poinformowała, że portfel zamówień PA Nova na 2013 rok wynosi obecnie 140-150 mln zł.

Galeria w Jaworznie ma powstać na 6-hektarowej działce w centrum miasta, a wartość projektu szacowana jest na 250-260 mln zł. Jak podała Bobkowska, spółka planuje pod koniec tego roku wystąpić o pozwolenie na budowę i wystartować z realizacją inwestycji na wiosnę 2013 r. Otwarcie galerii spodziewane jest pod koniec 2014 r. lub na początku 2015 r.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA