PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pakietowa ofensywa. Immofinanz przejmuje portfel handlowy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lis 2016 11:09

Pakietowa ofensywa. Immofinanz przejmuje portfel handlowy fot. Immofinanz

Dzięki przejęciu ośmiu kolejnych obiektów, Immofinanz rozszerza portfel Stop Shop do 66 parków handlowych. Ale to nie koniec akwizycyjnych planów firmy.

REKLAMA

Immofinanz kontynuuje ekspansję swojej marki dzięki nabyciu ośmiu nowych lokalizacji na Słowacji i Węgrzech. Cena nabycia tych nieruchomości wynosi ok. 79,0 mln euro.

Nowo nabyte parki handlowe są wynajęte w ok. 98 proc. i generują roczne dochody z najmu w wysokości ok. 6,6 mln euro. Transakcje zostaną zamknięte w kilku etapach, prawdopodobnie pod koniec pierwszego kwartału 2017 roku.

W następstwie tego portfel Stop Shop, Immofinanz będzie składał się z 66 parków handlowych w siedmiu krajach, z łącznie ok. 449 tys. mkw. powierzchni najmu. Wartość księgowa tego portfela wyniesie ponad 600 mln euro. Kolejne obiekty typu Stop Shop są aktualnie w fazie przygotowania zarówno w Serbii jak i Polsce.

- Przejęcia te stanowią doskonałe uzupełnienie dla naszego portfela Stop Shop na Słowacji i Węgrzech. Dobre lokalizacje, z sukcesem prowadzana działalność we wszystkich z tych obiektów, korzystne lokalne otoczenie konkurencyjne i sprawdzony, wartościowy mix najemców, to czynniki które zdecydowały o skorzystaniu przez nas z tej szansy inwestycyjnej - powiedział Oliver Schumy, prezes Immofinanz.

- Naszym celem jest zwiększenie liczby Stop Shop-ów do ponad 100 w ciągu najbliższych lat, poprzez naszą działalność deweloperską ale również dalsze przejęcia - dodał.

Nieruchomości na Słowacji to sześć parków handlowych w miastach Bardejov, Michalovce, Prievidza, Roznava, Preszow i Bratysława Raca. Stroną sprzedającą jest austriacka firma WM Invest.

- Każdy z tych sześciu obiektów jest bardzo dobrze zlokalizowany i ma wysokie poziomy najmu - wyjaśnił Michael Wakolbinger, dyrektor zarządzający firmy sprzedającej. Transakcja ta poszerzy ofertę parków handlowych Immofinanz na Słowacji do 16 lokalizacji z łącznie 112 tys. mkw. powierzchni najmu.

Pozostałe przejęcia obejmują parki handlowe w węgierskich miastach Hatvan i Szolnok. Sprzedającym jest Real 4 You Immobilien. Na Węgrzech, marka Stop Shop wzrośnie teraz łącznie do 14 obiektów z 128 000 mkw. powierzchni najmu.

Każdy z ośmiu przejętych parków handlowych ma od 7 000 mkw. do 9 300 mkw. powierzchni najmu, i charakteryzuje się mieszanką najemców, takich jak: Deichmann, Takko, JYSK oraz C&A, czyli marek już dobrze znanych w Stop Shop -ach. Po sfinalizowaniu transakcji obiekty zostaną przebrandowane zgodnie z koncepcją Stop Shop.

Stop Shop jest marką Immofinanz dla parków handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Są to lokalne obiekty handlowe o zasięgu od 30 000 do 150 000 mieszkańców oraz szerokiej gamie produktów w dobrej cenie do wartości. Dzięki odpowiednim połączeniom komunikacyjnym oraz wszechstronnemu parkingowi, ich oferta jest kierowana do grupy tzw. „smart shoppers”, którzy poszukują łatwego dostępu. Portfel STOP SHOP Immofinanz obejmuje łącznie 66 parków handlowych, (uwzględniając najnowsze przejęcia), w siedmiu krajach: Słowacja (16), Węgry (14), Austria (11), Czechy (10), Polska (6), Słowenia (6) oraz Serbia (3).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA