PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni wybuduje nowy magazyn dla Grupy Redan. Obiekt obsłuży co najmniej 500 sklepów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lip 2011 12:54

W związku z dynamicznym rozwojem dyskontowów Textilmarket, Grupa Redan SA podjęła decyzję o przeniesieniu centralnego magazynu tej sieci z Andrychowa do nowej obiektu w Mysłowicach. Nowy magazyn będzie w stanie obsłużyć co najmniej 500 sklepów.

REKLAMA

W 2010 roku sieć dyskontów odzieżowych Textilmarket, przy liczbie sklepów ok. 180, sprzedała ponad 30 mln sztuk odzieży, z których każda przeszła przez magazyn centralny.

Jak podała Grupa w komunikacie, zakładany w strategii rozwoju Grupy Redan wzrost liczby sklepów do ok. 500 dyskontów w ciągu kilku najbliższych lat, wiążę się z dużo większym zapotrzebowaniem na powierzchnię magazynową. W związku z tym została podjęta decyzja o dostosowaniu zaplecza logistycznego do wyzwań tak dynamicznego rozwoju. Zaowocowało to podpisaniem umowy z firmą Panattoni Europe, która wybuduje i wynajmie obiekt o potrzebnej powierzchni oraz standardzie.

Nowy magazyn centralny, o powierzchni ok. 6,8 tys. mkw., będzie zlokalizowany w Panattoni Park Mysłowice. Sieć Textilmarket rozpocznie jego użytkowanie od początku 2012 roku. Przeprowadzka nastąpi zatem na przełomie tego i następnego roku. W nowym magazynie zwiększy się również komfort pracy pracowników. Centrala sieci Textilmarket nadal pozostanie w Andrychowie.

- Dokonując wyboru nowego magazynu spośród kilku dostępnych lokalizacji, kierowaliśmy się zarówno położeniem, jak i proponowanymi warunkami finansowymi - powiedział Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan SA. - Uzgodnione z Panattoni Europe zasady współpracy są zarówno korzystne pod względem kosztów, jak i odpowiednio elastyczne, abyśmy mogli reagować na zmiany, które mogą nastąpić w przyszłości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA